×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India już oficjalnie w Star AllianceLinie Air India zostały dziś (11.07) pełnoprawnym członkiem sojuszu Star Alliance. Jest to 27. przewoźnik zrzeszony w tym aliansie. Wejście linii do sojuszu wzbogaci jego ofertę o 40 miast, a także o dwa nowe kraje.

- Star Alliance od zawsze uważał, że Indie są bardzo ważnym rynkiem lotniczym, który powinien być w pełni reprezentowany w naszym sojuszu. Przeprowadziliśmy ostatnio przegląd bezpieczeństwa Air India i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników jak i z ogólnych postępów poczynionych przez tego przewoźnika, dlatego oficjalnie i serdecznie witamy nową linię w naszym sojuszu! - powiedział Mark Schwab, dyrektor generalny Star Alliance.

W ramach członkostwa w sojuszu linia Air India zmieni malowanie jednego z Boeingów B787-8. Samolot otrzyma pełne barwy alliansu.Star Alliance to największy sojusz linii lotniczych na świecie. W jego skład wchodzi 27 linii lotniczych. Został założony 14 marca 1997 r. przez pięciu przewoźników: Scandinavian Airlines, Thai Airways International, Air Canada, Lufthansa oraz United Airlines. Członkami sojuszu są także linie Adria Airways, Aegean Airlines, Air China, Air New Zealand, All Nippon Airways, Asiana, Austrian Airlines, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, Egypt Air, EVA Air, Ethiopian Airlines, PLL LOT, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS International Air Lines, TAP Portugal, Thai Airways, Turkish Airlines.Air India to indyjskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w New Delhi. Jest to trzecia co do wielkości linia lotnicza w Indiach po IndiGo i Jet Airways. Hubami Air India są porty w New Delhi oraz Bombaju. Przewoźnik posiada także dwie spółki zależne Air India Express oraz Air India Regional.

Obecnie flota przewoźnika składa się ze 100 samolotów: 22 Airbusów A319, 19 A320, 20 A321, dwóch A330-200, pięciu Boeingów B747-400, trzech B777-200LR, 12 B777-300ER oraz 15 B787-8 Dreamliner. Linia posiada zamówione 33 samoloty: 18 Airbusów A320, trzech Boeingów B777-300ER oraz 12 B787-8 Dreamliner.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie