×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM redukuje prognozę zyskuFrancusko-holenderski koncern Air France-KLM zredukował prognozę zysku na obecny rok. Według nowych założeń grupa ma zarobić o 12 proc. mniej niż pierwotnie planowano. 

EBITDA na rok 2014 (zyski przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji) ma obecnie wynieść pomiędzy 2,2 a 2,3 mld euro. Pierwotny plan mówił o 2,5 mld euro. 

Podstawą do rewizji planu na ten rok były wyniki sprzedażowe za ostatnie miesiące oraz prognozy sprzedaży na miesiące letnie. W komunikacie koncern AF-KLM podkreślił, że problemem zarówno dla obydwu zrzeszonych linii jest nadpodaż miejsc na połączeniach transatlantyckich. Air France-KLM jest obecnie w trakcie procesu restrukturyzacji. Koncern zwolnił już ponad 1,6 tys. pełnoetatowych pracowników naziemnych i rozpoczął redukcję 700 członków personelu pokładowego. 

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku AF-KLM zanotował stratę w wysokości 608 mln euro. To nieco lepszy wynik niż w tym samym okresie 2013 r. - wtedy strata wyniosła 645 mln euro. 

Miesiąc temu prognozę rocznego zysku o 300-500 mln euro obniżyła Lufthansa. Komunikat niemieckiego przewoźnika spowodował gwałtowny spadek notowań akcji Lufthansy. Akcjonariusze AF-KLM nie zareagowali tak gwałtownie - wartość udziałów w spółce straciła wczoraj (8.7), w dniu ogłoszenia redukcji prognozy, 8,3 proc., ale dziś zyskały już niemal 2 proc.

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie