Katastrofa Airbusa A320 w Soczi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 maja 2006 12:56
21 komentarzy
Reklama

Tuż po północy czasu polskiego należący do armeńskich linii lotniczych Armavia - Airbus A320 lecący z Yerewanu zniknął z radarów. Wkrótce potem doszło do katastrofy, samolot wpadł do Morza Czarnego koło rosyjskiego kurortu Soczi. Nikt ze 113 osób (w tym 6 dzieci) znajdujących się na pokładzie nie przeżył katastrofy.Według rosyjskich władz większość osób znajdujących się na pokładzie to Ormianie. W samolocie było też 26 obywateli Rosji, jeden Gruzin i jeden obywatel Ukrainy. .Spekuluje się, że na pokładzie mogło dojść do zamachu terrorystycznego. Trudne warunki pogodowe wymienia się jako czynnik, który mógł odegrać decydującą rolę w wypadku. W okolicy Soczi padają ulewne deszcze, temperatura wynosi 11 stopni. Samolot runął do morza 6km od brzegu.
- Samolot spadł do morza w pobliżu parku kultury "Zatoka Emeritinska" - poinformowali przedstawiciele rosyjskiego ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Odłamki samolotu znajdują na głębokości aż 300 metrów. Obliczono, że maszyna uderzyła w powierzchnię wody pod kątem 60 stopni.

Trwa utrudniana przez pogodę akcja ratunkowa z udziałem ośmiu statków ratunkowych oraz samolotów - amfibii typu Be-200. Dwa kolejne statki ratownicze wypłynęły z czarnomorskich portów Tuapse i Noworosyjsk.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
blom 2006-05-05 18:11   
blom - Profil blom
hmm pilot? a warunki pogodowe? paliwo (kto wie moze polacy im sprzedali... wode)...
chris 2006-05-05 17:29   
chris - Profil chris
gosc_Trzy_Kosy: Ekspertow nalezy czytac ze szczegolnym zrozumieniem i najlepiej wszystkich a nie tylko jednego. Kursow czytania jednak nie prowadzimy. Zalecamy jako warunek wstepny taka umiejstnosc juz posiadac ...
kamil-lotn 2006-05-05 14:25   
kamil-lotn - Profil kamil-lotn
No wiem chris sorrki pomyliłem się!NTSB tego badać nie będzie, a wiecie może czy mają czarną skrzynkę?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama