×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: B747-8I poleci do Nowego Jorku



Lufthansa będzie realizowała jedno z dwóch połączeń z Frankfurtu do Nowego Jorku (JFK) Boeingiem 747-8 Intercontinental. W pierwszy regularny rejs do tego miasta maszyna wyruszy już 15 lipca. Jest to już czwarte miasto w USA, do którego poleci najdłuższy samolot świata. Obecnie Lufthansa obsługuje połączenie między Frankfurtem a lotniskiem JFK Boeingami 747-400 (LH404/405) oraz Airbusami A380 (LH400/401).

Boeing 747-8I będzie obsługiwał codzienne loty według rozkładu (czasy lokalne):

  • LH404 Frankfurt 17:10 – 19:50 Nowy Jork
  • LH405 Nowy Jork 21:45 – 11:20+1 Frankfurt

Ta niespodziewana zmiana samolotu na trasie do Nowego Jorku, to wynik decyzji lotniska w Bombaju. W maju tego roku Lufthansa ogłosiła, że nowy JumboJet poleci do kolejnego miasta w Indiach. Jednak ze względu na prowadzone remonty władze lotniska w Bombaju poprosiły przewoźnika o zmianę samolotu gdyż port nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego miejsca na płycie postojowej. Przy tej okazji należy wspomnieć, że B747-8I to najdłuższy samolot świata.

Boeing 747-8 Intercontinental w barwach niemieckiego przewoźnika obsługuje obecnie rejsy z Frankfurtu do Waszyngtonu, Delhi, Bangalore, Chicago, Los Angeles, Mexico City, Hong Kongu, Sao Paulo oraz Seulu. Obecnie we flocie znajduje się 14 samolotów tego typu.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk



gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie