×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Incydent na lotnisku w BarcelonieNa lotnisku El-Prat w Barcelonie doszło wczoraj (6.07) wczesnym rankiem do incydentu, w którym uczestniczyły samoloty linii UT Air i Aerolineas Argentinas.

Airbusa A340-300 (LV-FPV) Aerolineas Argentinas, który szykował się do odlotu z Barcelony, skierowano do kołowania po drogach kołowania M (Mike) i D (Delta) i przecięcia pasa o oznaczeniu 02 i kołowania drogą M do drogi startowej 25R (prawy). Maszyna bez zwolnienia przekroczyła aktywny pas 02, na który pochodził do lądowania Boeing 767-300ER, (VQ-BSX) linii UT Air wykonujący lot UT5187 z Moskwy (DME) do Barcelony. Rosyjska załoga widząc Airbusa przecinającego pas podjęła decyzję o przerwaniu lądowania i odejściu na drugi krąg tzw. go-around. 15 minut później Boeing 767 UT Air bezpiecznie wylądował na pasie 02. Natomiast Airbus wystartował do Argentyny 25 minut po tym incydencie.

Całe zdarzenie nagrał i umieścił na portalu YouTube Miguel Angel (aerobarcelona), entuzjasta lotnictwa, który wczesnym porankiem obserwował ruch lotniczy w Barcelonie.AENA, hiszpańskie przedsiębiorstwo będące właścicielem i zarządcą wszystkich hiszpańskich lotnisk oraz odpowiedzialne za kontrolę ruchu powietrznego w całej Hiszpanii, stwierdziła w oświadczeniu, że Boeing 767-300ER linii UTair mógł bezpiecznie kontynuować lądowanie bez żadnego zagrożenia, ponieważ separacja była wystarczająca. Według avherald.com AENA nie złożyła żadnego sprawozdania o zagrożeniu bezpieczeństwa, a jej oświadczenie pokazuje, że Airbus A340 mógł otrzymać zgodę na przecięcie pasa 02.

Piotr Bożykgość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie