Partnerstwo Lufthansy i Air China

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 lipca 2014 13:07
10 komentarzy
Reklama

Podczas oficjalnej wizyty niemieckiej Kanclerz Angeli Merkel w Chinach, Carsten Spohr, prezes zarządu Lufthansy oraz Cai Jianjiang, prezes Air China, podpisali dziś (7.07) w Pekinie memorandum dotyczące rozszerzenia handlowej współpracy partnerskiej pomiędzy dwoma firmami.- Jesteśmy zadowoleni, że wraz z Air China będziemy mogli w przyszłości zaoferować klientom, zwłaszcza tym w Europie i Chinach, jeszcze lepsze niż dotychczas możliwości połączeń lotniczych oraz wyższy poziom obsługi – powiedział Carsten Spohr, prezes Lufthansy, podpisując memorandum w Pekinie.

Nowa umowa joint venture z Air China umożliwi klientom obu linii dostęp do bardziej zróżnicowanej i elastycznej oferty. Zapewni to dodatkowe połączenia i możliwości podróży. Obaj przewoźnicy podpisali również memorandum dotyczące rozszerzenia współpracy w zakresie utrzymania, konserwacji oraz usług.

- Dzięki strategicznemu partnerstwu wiodących przewoźników, linie Lufthansa Group jeszcze lepiej połączą teraz ze światem czwartą co do wielkości światową gospodarkę – dodał Spohr.

Jako członkowie sojuszu Star Alliance, linie Lufthansa i Air China współpracowały ze sobą od wielu lat. Memorandum toruje nową ścieżkę do utworzenia handlowej współpracy joint venture pomiędzy niemieckim przewoźnikiem oraz Air China. Partnerstwo wzbogaci dotychczasowe joint venture z United Airlines i Air Canada pomiędzy Europą a Ameryką Północną (od 1998 roku) oraz z linią ANA (od 2012 roku) na trasach między Europą a Japonią.

Porozumienie z Air China pozwoli grupie Lufthansy zapewnić dla swoich przewoźników bardziej dogodny dostęp do drugiego co do wielkości światowego rynku lotniczego po USA. Nowe porozumienie o partnerstwie wejdzie w życie nie wcześniej niż wraz z zimowym rozkładem połączeń czyli pod koniec października 2014 roku.

Air China jest od 2007 roku członkiem Star Alliance, największego sojuszu linii lotniczych. Z liczbą 49 mln pasażerów linia jest największym przewoźnikiem w Chinach jeżeli chodzi o ruch międzynarodowy.

Fot. Piotr Bożyk, Air China
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2014-07-11 00:52   
krzysiekl - Profil krzysiekl
po drugie sam napisałem, że to ma słaby związek;) ale według mnie jednak dziwnie wygląda. Jeśli już iść w tą stronę to widziałbym jeszcze opcję lecisz bez bagażu - płacisz mniej.
krzysiekl 2014-07-11 00:50   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@gosc_930c3
to trochę inaczej -
to nie tylko kwestia ceny tylko sposobu płacenia. Dla wielu podróżnych może być oczywiste że skoro linia 5 gwiazdkowa to bilet kosztuje więcej, ale za to oczekuje czegoś więcej. np. rezerwacji miejsca w cenie biletu. Bo inaczej to tak jakby ktoś kupił tego Maybacha a okazało się, że nie ma klimatyzacji. No tak - nie zamówił dodatkowej opcji - ale był pewien, że tak podstawowa usługa przy tak dużej cenie będzie już w standardzie.
gosc_b42c1 2014-07-10 21:12   
gosc_b42c1 - Profil gosc_b42c1
Nie bardzo rozumiem. Rok temu Lufa ogłaszała, ze jako Lufa bedzie obsługiwać tylko loty do/z MUC i FRA, a cała resztę przejmuje Germanwings. Teraz ogłaszają to ponownie?...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama