×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Partnerstwo Lufthansy i Air ChinaPodczas oficjalnej wizyty niemieckiej Kanclerz Angeli Merkel w Chinach, Carsten Spohr, prezes zarządu Lufthansy oraz Cai Jianjiang, prezes Air China, podpisali dziś (7.07) w Pekinie memorandum dotyczące rozszerzenia handlowej współpracy partnerskiej pomiędzy dwoma firmami.- Jesteśmy zadowoleni, że wraz z Air China będziemy mogli w przyszłości zaoferować klientom, zwłaszcza tym w Europie i Chinach, jeszcze lepsze niż dotychczas możliwości połączeń lotniczych oraz wyższy poziom obsługi – powiedział Carsten Spohr, prezes Lufthansy, podpisując memorandum w Pekinie.

Nowa umowa joint venture z Air China umożliwi klientom obu linii dostęp do bardziej zróżnicowanej i elastycznej oferty. Zapewni to dodatkowe połączenia i możliwości podróży. Obaj przewoźnicy podpisali również memorandum dotyczące rozszerzenia współpracy w zakresie utrzymania, konserwacji oraz usług.

- Dzięki strategicznemu partnerstwu wiodących przewoźników, linie Lufthansa Group jeszcze lepiej połączą teraz ze światem czwartą co do wielkości światową gospodarkę – dodał Spohr.

Jako członkowie sojuszu Star Alliance, linie Lufthansa i Air China współpracowały ze sobą od wielu lat. Memorandum toruje nową ścieżkę do utworzenia handlowej współpracy joint venture pomiędzy niemieckim przewoźnikiem oraz Air China. Partnerstwo wzbogaci dotychczasowe joint venture z United Airlines i Air Canada pomiędzy Europą a Ameryką Północną (od 1998 roku) oraz z linią ANA (od 2012 roku) na trasach między Europą a Japonią.

Porozumienie z Air China pozwoli grupie Lufthansy zapewnić dla swoich przewoźników bardziej dogodny dostęp do drugiego co do wielkości światowego rynku lotniczego po USA. Nowe porozumienie o partnerstwie wejdzie w życie nie wcześniej niż wraz z zimowym rozkładem połączeń czyli pod koniec października 2014 roku.

Air China jest od 2007 roku członkiem Star Alliance, największego sojuszu linii lotniczych. Z liczbą 49 mln pasażerów linia jest największym przewoźnikiem w Chinach jeżeli chodzi o ruch międzynarodowy.

Fot. Piotr Bożyk, Air China
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie