×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Do USA tylko z naładowaną bateriąPasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych muszą mieć naładowane baterie we wszystkich przenośnych urządzeniach elektronicznych. Urząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) poinformował, że w trakcie kontroli bezpieczeństwa pasażerowie mogą zostać poproszeni o włączenie urządzenia. 

Zgodnie z nowymi, zaostrzonymi przepisami TSA urządzenia, których nie będzie można włączyć przy kontrolerach, zostaną zarekwirowane pasażerom. 

Podróżujący z niesprawnymi lub rozładowanymi urządzeniami muszą liczyć się też z dodatkową, szczegółową kontrolą osobistą. 

TSA wprowadził nowe regulacje w odpowiedzi na podejrzenia, że islamiści z powiązanych z Al Kaidą organizacji w Syrii i Jemenie mogą opracowywać bomby wyglądające jak smartfony lub tablety. 

Nie ujawniono, na których lotniskach zostaną wprowadzone dodatkowe testy. Jednak zgodnie z komunikatem TSA mają one dotyczyć jedynie bezpośrednich lotów do Stanów Zjednoczonych.

Reuters informował w ubiegłym tygodniu, że kontrolerzy szczególną uwagę będą zwracać na urządzenia modeli Apple iPhone oraz Samsung Galaxy. 

Dominik Sipińskigość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie