×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KTW: Załoga Lufthansy pomyliła pasyBombardier CRJ700 Lufthansy wykonujący dziś (5.07) rejs LH1360 (Frankfurt-Katowice) wylądował około godziny 17:45 na będącej w budowie nowej drodze startowej Katowice Airport. Na pokładzie było 51 pasażerów oraz czterech członków załogi. Nikomu nic się nie stało. Samolot nie uległ także żadnym uszkodzeniom.

- Jest problem ze ściągnięciem maszyny, bo do pasa nie ma jeszcze doprowadzonych dróg dojazdowych - powiedział Cezary Orzech, rzecznik portu.

Bombardier CRJ-700 w barwach Lufthansy

Nowa droga startowa na katowickim lotnisku powstaje od maja 2013 roku. Jej budowa ma zostać zakończona z końcem września br. (certyfikacja potrwa do wiosny 2015 r.).

Przyczyny incydentu badają przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL). Incydent ten nie ma wpływu na funkcjonowanie lotniska. Starty i lądowania odbywają się zgodnie z rozkładem katowickiego lotniska.

Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie