×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek pociągu wiozącego kadłuby 737Boeing rozpoczął dochodzenie oraz ocenę zniszczeń kadłubów B737 po tym jak późnym wieczorem w czwartek (3.07) w pobliżu miasta Superior (Montana) podczas tornada wykoleił się pociąg firmy Boeing Train przewożący m.in. gotowe kadłuby Boeingów 737.

W skład pociągu wchodziły także wagony z soją i denaturatem. Jednak jak potwierdzają przedstawiciele Boeing Train nie doszło do skażenia lasu, ani rzeki.Obecnie wiadomo, że wykoleiło się 19 składów/platform, a trzy z nich wpadły do rzeki Clark Fork.Personel Boeinga i lokalna straż przez całą noc i poranek usuwali zniszczenia oraz wykolejone platformy. W wypadku nikt nie został ranny.Z ostatnich doniesień amerykańskich mediów wynika, że 4 kadłuby B737 nadają się do kasacji.Kadłuby Boeingów 737 produkowane są przez firmę Spirit AeroSystems w Wichita w stanie Kansas. Skąd drogą kolejową przewożone są na linii montażu końcowego w Renton w stanie Waszyngton.Spirit AeroSystems już zapowiedziało pomoc Boeingowi. Firma chce zatrudnić sezonowych pracowników i w ciągu kilku tygodni wyprodukować dodatkowe kadłuby B737.

Piotr Bożyk
Fot. Kyle Massik, Jen Johnsongość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie