×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Latamy z Lublina do FrankfurtuLinie lotnicze Lufthansa zainaugurowały dzisiaj (3.07) nowe bezpośrednie połączenie między Frankfurtem a Lublinem. Tuż po godzinie 11:00 na płycie lubelskiego lotniska wylądował samolot Airbus A319 w barwach niemieckiego przewoźnika.

Do Lublina z Frankfurtu przyleciało 79 pasażerów (57%). Dodatkowo ponad 10 osób spóźniło się na lot z Nowego Jorku. Z Lublina do Frankfurtu odleciało 68 osób (50%).

Na trasie operować będzie Airbus A319 mieszczący 138 pasażerów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z powodu dużego zainteresowania na tej trasie, szczególnie wśród Polaków, Niemców i obywateli USA. Dla pasażerów z regionu to świetna szansa na skorzystanie z naszej globalnej siatki połączeń. Lufthansa to jedyny międzynarodowy przewoźnik nieustannie inwestujący w polskie regiony – Lublin jest ósmym miastem, w którym jesteśmy obecni – zapewniając polskim pasażerom wyjątkową elastyczność i dogodność połączeń – mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

- Jak pokazują dane, najwięcej pasażerów z Lublina traktuje Frankfurt jako lotnisko przesiadkowe podróżując głównie do europejskich miast, USA i Kanady. Oferta Lufthansy jest skierowana również do pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta – dodaje Buyse.Lufthansa będzie realizowała rejsy między Lublinem a Frankfurtem dwa razy w tygodniu: w czwartki oraz niedziele według rozkładu:

- Frankfurt to bardzo ważny kierunek  dla Lubelszczyzny, zarówno ze względów biznesowych, jak i turystycznych. Połączenie z jednym z największych hubów przesiadkowych w Europie daje mieszkańcom naszego regionu możliwość podróżowania m.in. do USA, Izraela oraz wszystkich europejskich stolic bezpośrednio z Lublina. Loty do Frankfurtu z pewnością będą rozwijać również stosunki biznesowe w naszym regionie. Jestem przekonany, że trasa będzie cieszyć się dużą popularnością – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Lublin Airport.

- Lufthansa otwiera przed nami nowe możliwości. To historyczny moment zarówno dla Portu Lotniczego Lublin, jak i dla całej Lubelszczyzny – dodaje Wójtowicz.

Anna Żuchlińska
fot. Ireneusz Dylczykgość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie