×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zakończono wymianę SSJ100 AerofłotuFirma Sukhoi Civil Aircraft Company (SCAC) zakończyła w ostatnich weekend wymianę 10 samolotów Suchoj SSJ dla Aerofłotu. Pierwsze samoloty tego typu linia otrzymała w minimalnej konfiguracji. Wszystko dlatego, że rosyjski przewoźnik nie chciał po raz kolejny opóźniać dostawy. Suchoj Superjet 100 miał być dostarczony do Aerofłotu w 2008 roku, ale terminy dostaw były często zmieniane, aby ostatecznie w 2011 r. odebrać pierwszą z nich.

Samoloty odebrane w 2011 r. były wyposażone tylko w dwie toalety i małą kuchnie, a pasażerowie nie mieli indywidualnej klimatyzacji. Obecne maszyny to pełna wersja z ulepszoną kabiną dla pasażerów, trzema toaletami i dwoma kuchniami, a także osobną klasą biznes z 12 fotelami.Suchoje Aerofłotu zabierają na pokład w sumie 87 pasażerów: 12 w klasie biznes oraz 75 w ekonomicznej. Maszyny napędzają dwa silniki PowerJet o oznaczeniu SaM146. Firma PowerJet to joint venture francuskiej firmy SNECMA i rosyjskiej NPO Saturn.

Obecnie flota Aerofłotu składa się ze 150 samolotów, w tym 14 maszyn Suchoj SSJ100. Rosyjski przewoźnik zamówił łącznie 30 samolotów tego typu. Linia obsługuje Suchojami loty na kilkudziesięciu kierunkach m.in. do miast w Rosji, Niemczech, Szwecji, Polsce, Danii, Finlandii, Norwegii, Chorwacji, Rumunii, Łotwy, Estonii, na Ukrainie oraz Białorusi.

Piotr Bożyk
Fot. Konstantin Sablukov


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie