×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


24 proc. spadek w BydgoszczyW czerwcu lotnisko w Bydgoszczy odprawiło 24 722 pasażerów, czyli o ponad 7,8 tys. mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Spadek wynosi 24,1 proc.  


W ruchu regularnym, w porównaniu z czerwcem 2013 roku, liczba pasażerów zmalała o 27,3 proc. i wyniosła 20 964. 


W segmencie połączeń czarterowych odprawiono 3 758 pasażerów, czyli 15 osób więcej niż w czerwcu zeszłego roku, minimalny wzrost wyniósł 0,4%. 


 - Spadek liczby pasażerów to efekt zawieszenia przez Ryanair w okresie letnim połączeń do Dusseldorfu Weeze i Glasgow Prestwick oraz sezonowego połączenia do Barcelony Girony, w związku z tym podobne wyniki utrzymywać się będą do jesieni. Jednak już od października pasażerowie będą mogli ponownie latać do Dusseldorfu Weeze i Glasgow Prestwick, co z pewnością wpłynie pozytywnie na statystyki - powiedziała Joanna Sowińska, rzecznik bydgoskiego lotniska.

Łącznie od początku roku port odprawił 126,5 tys. podróżnych, czyli o 18,1 proc. mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.  

Tomasz Wyszyński 


Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie