×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bingo Airways bez samolotówLinia Bingo Airways, która startowała z uśmiechem na samolotach oraz zapowiedzią nowej jakości wśród czarterów, wykreśla ze swojego AOC ostatnie dwa Airbusy A320 (SP-ABK i SP-AEK), a co za tym idzie traci także kontrakt ACMI na loty w Pakistanie - dowiedział się Pasazer.com.

Informacje potwierdza przewoźniki oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego.

- Aktualnie w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego trwa postępowanie dotyczące wykreślenia z AOC dwóch samolotów Bingo Airways - powiedziała w rozmowie z Pasazer.com Marta Chylińska, rzecznik Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 

- Przewoźnik posiada ważny Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) oraz koncesję uprawniającą do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie nieregularnego i regularnego przewozu pasażerów przy użyciu statków powietrznych bez ograniczeń maksymalnej masy startowej i ilości miejsc pasażerskich - dodaje.Według informacji do których dotarł Pasazer.com wykreślenie A320 z AOC, to następstwo działań firm leasingowych, które zdecydowały się zakończyć współpracę z przewoźnikiem.

- Powodem odebrania samolotów od Bingo Airways były notoryczne opóźnienia w płatnościach rat za maszynę - powiedział nam przedstawiciel jednej z firm leasingowych proszący o anonimowość.

W informacji przesłanej do naszej redakcji, prezes Bingo Airways podkreśla, że według niego problemy są tylko chwilowe, a przewoźnik przechodzi obecnie plan restrukturyzacji.

- Bingo Airways pracuje nad planem restrukturyzacji i do czasu wypracowania takiego szczegółowego planu biznesowego oraz zatwierdzenia go przez organa spółki występujemy do Prezesa ULC o czasowe zawieszenie AOC. Nowe plany w tym oparte o dokapitalizowaniu spółki i nowe kontrakty, które obecnie negocjujemy,  będą gotowe w ciągu najbliższych tygodni. Umożliwi to w pełni powrócenie do koncesyjnej działalności przewozu lotniczego - powiedział nam Marek Sidor, prezes Bingo Airways.

W ostatnim czasie linia zwyciężyła w przetargu na loty dla Pakistan International Airlines. Z tego kontraktu nic jednak nie wyszło. Od początku sezonu "Lato 2014 Bingo latało poza Polską dla WindAvii - portugalskiej linii czarterowej należącej do grupy White Airways. W maju tego roku okazało się, że WindAvia sprzedała 50 tys. biletów na loty z Portugalii, a następnie ogłosiła upadłość. Wtedy to White Airways zdecydowały się zaproponować współpracę Bingo Airways. Nie wiadomo jak ona się zakończyła, jednak poszukiwania nowego kontrahenta wśród polskich czarterów sugerują, że Bingo mogło zostać zakwalifikowane jako linia wysokiego ryzyka. Dotarliśmy także do informacji z których wynika, że większość załóg nie otrzymała za ten okres wynagrodzenia, a sam przewoźnik twierdzi, że wypłaci zaległe pensje w momencie gdy podpisze nowe kontrakty.

Piotr Bożyk
Fot. Marlena Rumniak, Piotr BożykKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie