Rusza połączenie Wrocław - Lublin

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 czerwca 2014 15:20
134 komentarzy
Reklama

Rusza połączenie z Wrocławia do Lublina. Dziś (24.06) o godzinie 15:20 z Wrocławia odleci pierwszy samolot ze stolicy Dolnego Śląska do Lublina. Nowe połączenie Eurolotu będzie realizowane cztery razy w tygodniu, lot potrwa niewiele ponad godzinę.

Na nowej trasie polecimy w każdy wtorek, czwartek, piątek i niedzielę. Loty są realizowane samolotem Bombardier Q400 NextGen, który zabiera na pokład 78 pasażerów. Ceny biletów zaczynają się od 129 złotych w jedną stronę.

- Otwarcie nowej trasy to kolejny element rozwoju naszej siatki połączeń krajowych - mówi Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu. - Chcemy udowodnić naszym podróżnym, że Eurolot zasługuje na przydomek narodowego, regionalnego przewoźnika. Pragniemy bowiem, aby nasi pasażerowie z portów regionalnych mogli w szybki i komfortowy sposób podróżować po całym kraju. Jest to możliwe dzięki m.in. nowemu połączeniu Wrocław-Lublin.Pod względem turystycznym dla pasażerów wrocławskiego lotniska połączenie z Lublinem jest bardzo atrakcyjne. Polska wschodnia oferuje m.in. malownicze krajobrazy i wiele różnorodnych możliwości aktywnego wypoczynku. Także dla biznesu ten kierunek staje się coraz ważniejszy. Lublin ma duży potencjał ekonomiczny i jest prężnym ośrodkiem akademickim oraz naukowym. Znaczenie tego miasta wzrasta wraz z ciągłym rozwojem Polski wschodniej.

- Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu ze stolicą Dolnego Śląska Lublin przybliży się do Europy - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Pasażerowie z Lubelszczyzny mogą wybierać spośród bogatej siatki wrocławskiego lotniska, w tym typowo wakacyjnych rejsów, np. do Włoch, Hiszpanii czy Grecji, ale i połączeń z największymi lotniskami przesiadkowymi Europy - Kopenhagi, Frankfurtu, Monachium.

Dni i godziny rejsów zostały zaplanowane tak, żeby umożliwić pasażerom wygodną przesiadkę na inne loty oferowane z Wrocławia przez Eurolot - w tym do Zurychu, Brukseli czy Paryża, gdzie przewoźnik ląduje na głównych lotniskach blisko centrów miast.

Fot. Piotr Bożyk

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_3ced0 2014-07-02 21:00   
gosc_3ced0 - Profil gosc_3ced0
sam Frankfurt nie nadrobi statystyki trzeba przywrucic Liverpool i Dublin oraz zrobic p[olaczenie ze Szkocja zrobic kierunek Berlin ( duzo polonusow ) a cpo do Carpatair to pomalutku sdie rozkreci cena biletu mogli by obnizyc mysle ze bedzie na koniec roku 200 tys pasazerow
gelek83 2014-07-02 19:52   
gelek83 - Profil gelek83
czerwcowe statystyki
zobacz link
gosc_bdedf 2014-07-02 17:46   
gosc_bdedf - Profil gosc_bdedf
Czerwiec na minusie 15,5 %
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama