×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Franek poleciał dla linii Hi Fly
Boeing B787-8 Polskich Linii Lotniczych LOT poleciał do Brazylii w ramach współpracy z portugalską linią Hi Fly. Dreamliner wykonał jeden z dwóch rejsów na zlecenie portugalskiego przewoźnika zaplanowanych w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

B787 o rejestracji SP-LRF "Franek" poleciał z portugalskimi kibicami na mecz Portugalia – USA, który odbędzie się dziś (22.06) w Manaus. W piątek 20 czerwca wykonał w tym celu rejs na trasie Lizbona – Manaus – Belém. Z powrotem do Lizbony samolot wyruszy w poniedziałek 23 czerwca.

LOT udostępnił maszynę linii Hi Fly w tzw. formule ACMI (wet-lease), czyli zapewniając m.in. załogi polskiego przewoźnika na pokładzie oraz obsługę techniczną.Współpraca w zakresie wynajmu samolotów, w szczególności Dreamlinerów, umożliwia zwiększenie efektywności wykorzystania floty i co za tym idzie konsekwentną poprawę wyników finansowych PLL LOT.

LOT ma już bogate doświadczenie w wynajmowaniu Boeingów 787 na potrzeby innych przewoźników. Dreamlinery w barwach LOT-u cieszą się dużym uznaniem, dlatego między innymi od 1 lipca jeden z tych samolotów ponownie poleci dla linii Finnair.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie