×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vueling: Inauguracja Kraków-BarcelonaDziś w nocy (21.06) samolot hiszpańskiej linii Vueling po raz pierwszy wylądował na krakowskim lotnisku. Połączenie do Barcelony (El Prat) będzie sezonowe. Ostatni rejs z Krakowa zaplanowano na 16 września. Do stolicy Katalonii można będzie polecieć trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty.

To kolejne miasto w Polsce do którego Vueling zaoferował loty. Pod koniec kwietnia przewoźnik powrócił na trasę Warszawa - Barcelona.- Liczymy na to, że loty z głównego barcelońskiego lotniska z dobrze znanym na tamtejszym rynku przewoźnikiem spowodują jeszcze większy napływ hiszpańskich turystów.Obserwujemy również duże zainteresowanie tą ofertą polskich touroperatorów i indywidualnych turystów - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W sezonie letnim 2014 Kraków Airport oferuje we współpracy z 15 liniami lotniczymi 62 bezpośrednie połączenia rozkładowe obejmujące nowe trasy: Shannon, Splitu, Barcelony, Brukseli i Heringsdorfu oraz 16 połączeń czarterowych.

Vueling jest drugim największym przewoźnikiem w Hiszpanii. Linia obsługuje połączenia do 106 miast w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Obecna flota przewoźnika składa się z 88 Airbusów: 84 A320 oraz czterech A319.

Piotr Bożyk
Fot. Kraków Airport, Piotr Bożykgość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie