KLM: Płatny bagaż dla członków FB

Marek Stus - Profil Marek Stus
19 czerwca 2014 09:55
13 komentarzy
Reklama
Od października b.r. linie KLM zmieniają zasady pobierania opłat za nadanie bagażu rejestrowanego na trasach europejskich. Za przewóz bagażu w klasie ekonomicznej zapłacą również członkowie programu lojalnościowego przewoźnika Flying Blue o statusie podstawowym. Dotychczas byli oni zwolnieni z dodatkowych opłat.

Nowe zasady będą obowiązywały dla biletów wystawionych po 1 października członkowie programu Flying Blue będą mogli jednak skorzystać ze specjalnej zniżki w wysokości 50% podstawowej ceny, która za jedną sztukę bagażu wynosi obecnie 15 euro (pod warunkiem wykupienia tej opcji on-line) lub 30 euro (w przypadku wniesienia opłaty na lotnisku). Należność za bagaż będzie można uregulować również za pomocą mil zgromadzonych w programie. Opłata wyniesie wówczas odpowiednio 1500 lub 3000 mil.

Bez zmian pozostają dotychczasowe zasady bezpłatnego przewozu bagażu dla statusowych członków programu Flying Blue (Silver, Gold, Platinum), posiadaczy biletów w najwyższych taryfach ekonomicznych oraz osób podróżujących KLM na trasach z/do Włoch, Gruzji oraz na Ukrainę i Białoruś.

Bagaż rejestrowany będzie można nadal przewozić bezpłatnie także w przypadku odbywania podróży międzykontynentalnej w ramach tej samej rezerwacji.

KLM wprowadził opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego w klasie ekonomicznej na trasach europejskich w kwietniu 2013 r.

Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2014-06-20 22:14   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@ gosc_c6737
odniosłem się do ogólnego stwierdzenia o "RYANAIR"-yzacji lotnictwa.

zmiana na pewno jest na minus, ale w sumie i tak będzie sie liczyc cena końcowa..jeśli KLM zaoferuje niższą cenę niż FR, albo lepsze godziny lotu, lepsze lotniska itd...to będzie mieć lepszą ofertę, jeśli nie..to nie ;)
gosc_c6737 2014-06-20 17:50   
gosc_c6737 - Profil gosc_c6737
@krzysiekl: Chyba nie zrozumiałeś tej wiadomości. Do tej pory pax Ivory leciał bez dopłaty za bagaż. Teraz za ten sam bilet pax Ivory będzie musiał dodatkowo płacić. Suma sumarum pax na tym traci. To przecież oczywista oczywistość.
krzysiekl 2014-06-20 16:44   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dlaczego twierdzicie, że to zmiana na gorsze? byłoby tak gdyby przewiezienie bagaży nic linię nie kosztowało. Jeśli pax lecący bez bagażu jest mniejszym kosztem to dlaczego ma nie płacić mniej za bilet? Pozostaje pytanie czy faktycznie jest taniej..i o ile taniej...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy