LOT: 787 ponownie poleci dla Finnaira

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 czerwca 2014 16:51
35 komentarzy
Reklama

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT po raz kolejny obsłuży rejsy dalekodystansowe Finnaira. Dziś (18.06) polski przewoźnik oficjalnie potwierdził współpracę z fińską linią. Od 1 do 16 lipca tego roku Boeing 787 w barwach LOT-u będzie wykonywał wybrane rejsy na trasie z Helsinek do Nowego Jorku.

W sytuacji, kiedy w związku z postępowaniem Komisji Europejskiej nie możemy uruchamiać nowych połączeń, szukamy różnych rozwiązań by jak najefektywniej wykorzystywać naszą flotę. Wynajem jednego z naszych Dreamlinerów dla Finnaira, jest elementem realizacji naszego Planu Restrukturyzacji przedstawionego Komisji rok temu – mówi Ewa Kołowiecka, członek zarządu PLL LOT ds. operacyjno-technicznych.

Umowa między dwoma przewoźnikami dotyczy leasingu jednego samolotu B787-8. LOT udostępni maszynę liniom Finnair w tzw. formule ACMI (wet-lease), czyli zapewniając m.in. załogi polskiego przewoźnika na pokładzie oraz obsługę techniczną.Mamy dobre doświadczenia ze współpracy z Finnairem. Na przełomie grudnia 2013 i stycznia bieżącego roku nasz Boeing 787 latał już na trasach tej linii. Cieszymy się, że nasz partner po raz kolejny docenił wysoką jakość naszych usług i niezawodność naszych maszyn – dodaje Kołowiecka.

Wynajęcie samolotu od LOT-u związane jest z planowanym przeglądem typu C (C-Check) jednego z Airbusów A330-300 fińskiego przewoźnika.

Czasowe wycofanie jednego z naszych szerokokadłubowych samolotów wpływa na naszą siatkę połączeń. W tej sytuacji chcemy zapewnić naszym pasażerom najlepszy możliwy serwis. Cieszymy się, że w zamian możemy w lipcu zaoferować im Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych LOT – mówi Ville Iho, wiceprezes Finnaira ds. operacyjnych.

Warto dodać, że od 20 do 30 czerwca trasę będzie obsługiwał Boeing 767-300ER (EC-LZO) linii Privilege Style. Samolot w przeszłości należał do PLL LOT (SP-LPB).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_68beb 2014-06-29 13:05   
gosc_68beb - Profil gosc_68beb
Warsawfan@ Pewnie, ze interesy unijne sa rożne od narodowych! O to wlasnie chodzi w Unii człowieku. I o to, zeby tacy nacjonaliści, jak Ty i Hitler, juz nie dochodzili do głosu
passenger57 2014-06-24 20:46   
passenger57 - Profil passenger57
Komentarz moderatora: Linki wklejamy poprzez specjalne przygotowane pole poniżej.
zobacz link
mietek 2014-06-23 14:24   
mietek - Profil mietek
Prawda jest taka, że Włosi zrobili lepszy myk z Alitalia. Ta linia nie dostała pomocy rządowej, a została "sprywatyzowana" przez firmy należące do...rządu:) U nas mogliśmy zrobić taki sam schemat czyli sprzedać LO takim firmom jak PKO BP, PZU S.A. oraz PKN Orlen. To jest metoda: zjeść ciastko i mieć ciastko. UE o tym wie i to nie jest do końca w porządku ale my też mogliśmy tak zrobić...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama