×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: 787 ponownie poleci dla FinnairaDreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT po raz kolejny obsłuży rejsy dalekodystansowe Finnaira. Dziś (18.06) polski przewoźnik oficjalnie potwierdził współpracę z fińską linią. Od 1 do 16 lipca tego roku Boeing 787 w barwach LOT-u będzie wykonywał wybrane rejsy na trasie z Helsinek do Nowego Jorku.

W sytuacji, kiedy w związku z postępowaniem Komisji Europejskiej nie możemy uruchamiać nowych połączeń, szukamy różnych rozwiązań by jak najefektywniej wykorzystywać naszą flotę. Wynajem jednego z naszych Dreamlinerów dla Finnaira, jest elementem realizacji naszego Planu Restrukturyzacji przedstawionego Komisji rok temu – mówi Ewa Kołowiecka, członek zarządu PLL LOT ds. operacyjno-technicznych.

Umowa między dwoma przewoźnikami dotyczy leasingu jednego samolotu B787-8. LOT udostępni maszynę liniom Finnair w tzw. formule ACMI (wet-lease), czyli zapewniając m.in. załogi polskiego przewoźnika na pokładzie oraz obsługę techniczną.Mamy dobre doświadczenia ze współpracy z Finnairem. Na przełomie grudnia 2013 i stycznia bieżącego roku nasz Boeing 787 latał już na trasach tej linii. Cieszymy się, że nasz partner po raz kolejny docenił wysoką jakość naszych usług i niezawodność naszych maszyn – dodaje Kołowiecka. 

Wynajęcie samolotu od LOT-u związane jest z planowanym przeglądem typu C (C-Check) jednego z Airbusów A330-300 fińskiego przewoźnika.

Czasowe wycofanie jednego z naszych szerokokadłubowych samolotów wpływa na naszą siatkę połączeń. W tej sytuacji chcemy zapewnić naszym pasażerom najlepszy możliwy serwis. Cieszymy się, że w zamian możemy w lipcu zaoferować im Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych LOT – mówi Ville Iho, wiceprezes Finnaira ds. operacyjnych.

Warto dodać, że od 20 do 30 czerwca trasę będzie obsługiwał Boeing 767-300ER (EC-LZO) linii Privilege Style. Samolot w przeszłości należał do PLL LOT (SP-LPB).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie