×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot sprzedał ATR-a 72 SP-LFDEurolot sprzedał właśnie jeden z dwóch ostatnich samolotów typu ATR 72 o znakach rejestracyjnych SP-LFD. Nowym właścicielem maszyny została angielska firma. 

Obecnie samolot jest zaparkowany na terenie portu w Katowicach. Samolot SP-LFD wyprodukowano w 1992 roku. Do tej pory wylatał ponad 41127 godzin. W swój ostatni rejs w barwach Eurolotu poleciał 28 grudnia 2012 roku z Krakowa do Katowic. We flocie Eurolotu pozostał do sprzedania jeszcze jeden samolot ATR 72. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w najbliższym czasie. Tym samym Eurolot zakończy formalnie proces modernizacji swojej floty polegający na wymianie samolotów ATR na nowoczesne i wygodne Bombardiery Q400 NextGen. 

- Ostatnie 2 lata to czas pełen wyzwań dla Eurolotu – podjęliśmy się ogromnego zadania wymiany floty samolotów ATR na Bombardiery Q400. W proces ten były zaangażowane służby techniczne i operacyjne, które miały przed sobą wyzwania przygotowania samolotów i dokumentacji według wymagań kupujących z całego świata. Satysfakcjonujące jest to, że proces ten jest na etapie zakończenia. Dzięki tej modernizacji floty Eurolot ma jedną z najmłodszych flot w Europie i na świecie –powiedział Bartłomiej Matusewicz, wiceprezes ds. operacyjno-technicznych Eurolotu.

Fot. Piotr Bożyk

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie