×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 787-9 z cetyfikatem FAA i EASAAmerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) oraz Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydały dziś (16.06) certyfikat dla Boeinga 787-9. Dokument potwierdza zdatność do komercyjnych lotów najnowszego samolotu z rodziny Dreamlinera.

- Certyfikacja jest zwieńczeniem ciężkiej pracy i rygorystycznego programu testowego, który rozpoczął się wraz z pierwszym lotem 787-9 we wrześniu ubiegłego roku. Dzięki tej certyfikacji, samolot jest gotowy do lotów komercyjnych. Boeing, linie lotnicze oraz firmy leasingowe czekają na zaprezentowanie nowego członka rodziny Dreamlinera pasażerom na całym świecie - powiedział Ray Conner, prezes Boeing Commercial Airplanes.Do programu testów większego Dreamlinera posłużyły łącznie trzy samoloty B787-9. Maszyny o oznaczeniu ZB001 i ZB002 testowały wszystkie systemy pokładowe. Według informacji przekazanych przez producenta trzeci B787-9 służył do testów silników General Electric GEnx-1B oraz celów marketingowych, ponieważ została w nim zainstalowana pełna kabina pasażerska z typowym podziałem na dwie klasy podróży: biznes i ekonomiczną. Do końca maja tego roku B787-9 wylatały ponad 1500 godzin.B787-9 to najnowszy model Dreamlinera, którego wydłużono o ponad 6 metrów. Nowy model rodziny B787 zabierze ponad 40 pasażerów więcej (w typowej konfiguracji dwóch klas) niż mniejszy 787-8 oraz będzie posiadał większy zasięg o ponad 550 km (15700 km).

Boeing zebrał zamówienia na 413 maszyn w wersji 787-9 od 26 klientów. Pierwszym użytkownikiem (launch customer) większego modelu Dreamlinera zostaną linie Air New Zealand, które zamówiły 10 maszyn tego typu. Dostawa pierwszej maszyny przewidziana jest na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie