Wizz Air odwołuje debiut giełdowy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 czerwca 2014 10:06
7 komentarzy
Reklama

Wizz Air odwołuje planowany na ten miesiąc debiut na giełdzie w Londynie. Spółka w komunikacie dla inwestorów poinformowała, że pierwotna oferta publiczna (IPO) zostaje wstrzymana.

Przewoźnik w lakonicznym komunikacie prasowym podkreśla, że powodem decyzji jest chwiejna sytuacja na rynku lotniczym. Wizz Air nie podał więcej szczegółów.Wizz Air dodał, że inwestorzy odpowiedzieli pozytywnie na dotychczasowe działania linii, a decyzja o wstrzymaniu IPO nie wpłynie na sytuację spółki.

Węgierski low-cost zapowiedział debiut giełdowy pod koniec maja. Sprzedaż akcji spółki miała przynieść nawet 200 mln euro brutto przychodu. Przewoźnik w roku podatkowym 2013-14 osiągnął 89 mln euro zysku netto. EBITDAR wyniosła 241 mln euro.

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
p1k2 2014-06-16 13:44   
p1k2 - Profil p1k2
A co ma pozyskana kwota do zysku? Te akcje za 200 mln to przecież pakiet mniejszościowy - w rzeczywistości zysk "rozkłada" się przecież na udziały o znacznie większej wartości będące w posiadaniu obecnych właścicieli.
Cała akcja wygląda natomiast na zwyczajne sądowanie rynku ;) Ogłosili plany, zrobili trochę szum, sprawdzili na jaki popyt mogą liczyć. Jeśli rezultat jest dobry, to pomysł wróci, gdy naprawdę będą potrzebowali gotówki :) Druga opcja, to odwołanie emisji ze względu na zawirowania w Iraku, które mogą w najbliższych tygodniach solidnie wywindować cenę ropy naftowej, co z kolei ostro obniży wyceny linii lotniczych, a więc także potencjalny wpływ ze sprzedaży akcji ;)
marcowy 2014-06-16 11:59   
marcowy - Profil marcowy
no, jeżeli spodziewali się dostać 200 mln przy 89 zysku za ubiegły rok...to też by odwołał. Bez sensu. Być może obecna wycena jest rzeczywiście za niska.
krzysiekl 2014-06-16 11:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@gosc_7427b
dlatego _jeśli_ szukać teorii spiskowych stwierdzenie aranhja może wydawać się prawdopodobne.....
mniej spiskowo to każdy może zmienić zdanie;)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama