4You ogłosi bazy w Rzeszowie i Łodzi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 lipca 2014 22:45
64 komentarzy
Reklama
Spółka 4You Airlines ogłosi jutro (17.7) uruchomienie baz operacyjnych i rozpoczęcie lotów regularnych z Łodzi i Rzeszowa - wynika z nieoficjalnych informacji Pasazer.com. Rejsy mają wystartować z początkiem sezonu zimowego.

Baza operacyjna i osiem kierunków z Rzeszowa

Jak ustalił Pasazer.com, prawdopodobnie pasażerowie z Łodzi i Rzeszowa mogą liczyć na połączenia do Wielkiej Brytanii, Skandynawii oraz Niemiec. W grę wchodzą też kierunki południowe. W grę wchodzą takie kierunki jak Londyn Luton, Memmingen, Oslo czy Barcelona.

Osobą odpowiedzialną za siatkę połączeń nowego przewoźnika jest Mariusz Jachimek - dowiedział się także Pasazer.com. Jachimek był do lata 2012 r. wiceprezesem łódzkiego lotniska, potem odszedł na kilka dni do OLT Express, by zarządzać siatką połączeń tej linii. Po bankructwie tego przewoźnika, wrócił do portu lotniczego im. Reymonta na nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. marketingu i sprzedaży.4You Airlines to nowa spółka na polskim rynku lotniczym. Pod obecną nazwą została zarejestrowana w kwietniu tego roku. Tworzą ją osoby związane z radomskim biurem podróży Alfa Star.

Od początku czerwca 4You Airlines obsługuje połączenia czarterowe głównie dla turystów Alfa Star. Linią lotniczą wykonującą połączenia jest Eurolot, który z kolei korzysta z samolotów wynajętych od ukraińskiej linii YanAir.

4You Airlines nie może obsługiwać połączeń, ponieważ spółka nie jest wpisana do rejestru przewoźników lotniczych i nie ma certyfikatu AOC. Bez tego nie może samodzielnie przewozić pasażerów. Jeśli jesienią loty 4You Airlines miałyby być wykonywane bez współpracy z innym operatorem, radomska spółka musi do tego czasu uzyskać odpowiedni wpis.

Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_6204e 2014-07-30 14:46   
gosc_6204e - Profil gosc_6204e
Czyli Polska jak Meksyk. kraj przemytu ludzi I towarow tylko kierunek inny ze wschodu na zachod.
gosc_72686 2014-07-28 18:41   
gosc_72686 - Profil gosc_72686
Ukraincy bardzo by chciali latac te połączenia bo u nich jest ekonomiczna kicha, ale patrząc na to co narazie prezentują latając narazie 6 tygodni charterow dla ELO to chyba ULC na to nie pozwoli. URCMK juz stoi uziemiony od ponad tygodnia ze względu na fataLny stan techniczny. Podobno jakieś raporty były na załogi kokpitowe. Nie widzę tego. Nie wierze w 4You, nie wierze ze dostaną AOC, nie wierze ze sa w stanie wykonać ten rozkład.
gosc_c28fb 2014-07-28 16:31   
gosc_c28fb - Profil gosc_c28fb
Nie maja certyfikatu z ULC to fakt! Ciekawe czy maja samoloty??!! ..a jesli nawet czy ktos wie skad one pochodza? Ukraina ? Swoja droga wcale sie nie dziwie, ze Rzeszow jeszcze nie dodal 4you do rozkladu lotów na swojej stronie. hehe jak poleca to dodadza!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy