Boeing: Staże studenckie dla Polaków

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 czerwca 2014 15:28
1 komentarz
Reklama

The Boeing Company, Chevron, Citi, Pittsburgh Glass Works i Westinghouse będą gościć czternastu studentów z Polski na wakacyjnych stażach w ramach Polsko-Amerykańskiej Inicjatywy Stażowej. Uroczysta inauguracja tegorocznej edycji odbyła się 10.6 w Warszawie w przedstawicielstwie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W inauguracji wziął udział ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull, Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz przedstawiciele firm goszczących stażystów, organizacji wspierających i uczestnicy staży.
Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa (Polish-American Internship Initiative - PAII) jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Uznanie dla tej inicjatywy wyrazili prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych we wspólnym oświadczeniu podczas ich spotkania w Białym Domu w grudniu 2010 roku.

Przedsięwzięcie, będące elementem Programu Stypendiów Pomostowych, jest realizowane przez Fundację Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże.
Oferta staży jest skierowana przede wszystkim do uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki”. O staże mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, pochodzący ze wsi i małych miast, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Organizatorzy pokrywają również część kosztów podróży oraz pomagają przyszłym stażystom w uzyskaniu wizy.
W trzech poprzednich edycjach 59 uzdolnionych, młodych Polaków wyjechało do Stanów Zjednoczonych na staże w firmach: Chevron, Citi, GE Hitachi, Pittsburgh Glass Works, Raytheon BBN Technologies, Sikorsky Aircraft oraz Westinghouse Electric Company. W tym roku do grona przedsiębiorstw oferujących staże dołączyła The Boeing Company.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_9cc6f 2014-06-12 21:54   
gosc_9cc6f - Profil gosc_9cc6f
"Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie." - a w Polsce często traktowane to jest jako fanaberia, żeby studentom płacić.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama