×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Asia India w końcu startujeAir Asia India po długiej walce o odpowiednie zezwolenia dziś (12.6) zainauguruje loty. Oddział niskokosztowego azjatyckiego przewoźnika zadebiutuje rejsem z Bangalore do Goa. 

Przewoźnik będzie na początku posiadał flotę trzech Airbusów A320. AirAsia India to projekt joint venture pomiędzy grupą AirAsia (49 proc. udziałów), przedsiębiorstwem Tata House (30 proc.) oraz Arunem Bhatią (21 proc.). Mająca siedzibę w Malezji Air Asia od dawna chciała uruchomić oddział w Indiach, bo to jeden z najszybciej rosnących rynków lotniczych na świecie. Stało się to możliwe jednak dopiero po złagodzeniu przepisów dotyczących zagranicznych inwestycji w tym sektorze.

Kapitał zakładowy Air Asia India to ok. 50 mln dolarów (ok. 150 mln zł). 

Jak informują lokalne media, wejście na rynek Air Asia India niemal natychmiast spowodowało wojnę cenową i obniżenie taryf przez inne linie. To może oznaczać dla lokalnych przewoźników poważne problemy, bo większość z nich przynosi coraz większe straty. 

Air Asia India reklamuje się, że będzie o co najmniej 35 proc. tańsza od indyjskich konkurentów. 

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie