×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair otworzył koło obserwacyjneW minionym tygodniu linia Finnair otworzyła koło obserwacyjne Helsinki Finnair SkyWheel. Nowa atrakcje znajduje się w helsińskiej zatoce miejskiej Katajanokka w samym centrum miasta, niedaleko miejsca, skąd ponad 90 lat temu fiński przewoźnik wykonał swój pierwszy rejs.

Koło obserwacyne ma 40 metrów średnicy i wyposażone jest w 30 kontrolowanych i klimatyzowanych biało-niebieskich gondoli przystosowanych do obsługi turystów przez cały rok. Koszt jednego obrotu, który trwa 15 minut, to 12 euro.

Jedna gondola, to kabina VIP, która może pomieścić czterech pasażerów, ma szklana podłogę i skórzane fotele. Koszt jej wynajęcia to 195 euro. Dodatkowo wynajmując kabinę VIP otrzymujemy butelkę szampana Veuve Clicquot. Podróż w tej kabinie trwa 25 minut.- Tego lata Finnair SkyWheel zachwyci tysiące turystów na malowniczej trasie nad dachami Helsinek. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią najnowszego punktu orientacyjnego w Helsinkach, który ma również znaczenie historyczne dla naszej linii - mówi Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnair ds. marketingu i rozwoju produktu.

Finnair SkyWheel jest własnością fińskiej linii, a zarządza nim spółka SkyWheel Helsinki Oy. Koło zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez Holenderską firmę Holland Wheels, światowego lidera w dziedzinie projektowania i budowy kół obserwacyjnych.

Piotr Bożyk
Fot. Finnairgość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie