Kaczuszka Lufthansy na MŚ 2014

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 czerwca 2014 15:36
9 komentarzy
Reklama

Aby uczcić piłkarskie Mistrzostwa Świata w Brazylii, kaczuszka Lufthansy będzie w tym roku nosić zieloną sportową koszulkę i opaskę na głowie, a pod ręką będzie trzymać piłkę nożną.

- Jako maskotka Lufthansy zakładałam już wiele kostiumów, ale ta koszulka jest jedną z moich ulubionych. Jako ogromna fanka futbolu nie przegapię żadnego meczu i będę kibicować chłopcom Jogiego – zdradza poufnie kaczuszka.

Od 10 lat goście strefy kąpielowej i spa w Terminalu Klasy Pierwszej Lufthansy we Frankfurcie, są witani przez gumową kaczuszkę.

- Chcieliśmy podkreślić wyjątkową atmosferę nowo otwartego terminalu za pomocą symbolu przyciągającego wzrok. Gumowa kaczuszka z logo Lufthansy stała się od tego czasu ekskluzywnym kolekcjonerskim gadżetem. Zainteresowanie, które teraz budzi przerosło nasze oczekiwania – wyjaśnia Jörg Holtschneider, Dyrektor Klasy Pierwszej i Serwisów VIP we Frankfurcie.

W międzyczasie kaczuszka znalazła również swoje miejsce w salonikach biznesowych we Frankfurcie i Monachium.

- Do dzisiaj wydano około 25 specjalnych edycji kaczuszki – w różnorodnych kostiumach, od tradycyjnego stroju przygotowanego na Oktoberfest po przebranie Wielkanocne. „Edycje specjalne cieszą się dużym zainteresowaniem –  dodaje Holtschneider.

Który ze strojów był ulubionym strojem kaczuszki?

- Moja sukienka na Oktoberfest przyciągała wzrok wszystkich fanów kaczuszek na świecie. Ale piłkarski zestaw również wygląda na mnie bardzo dobrze! - twierdzi maskotka Lufthansy.Terminal Klasy Pierwszej Lufthansy we Frankfurcie oferuje pasażerom wyjątkowy serwis – oprócz osobistej asystentki i usługi odprowadzenia samochodów na parking, podróżujący Klasą Pierwszą mogą skorzystać także z saloniku cygar. Jednak dla wielu osób, mała żółta kaczuszka jest i zawsze będzie największą atrakcją. Odkąd goście mogą zabierać ją ze sobą w podróż, dobry nastrój tworzony przez maskotkę Terminalu Klasy Pierwszej przeniesiony zostanie do własnego domu. Co roku gniazdo Lufthansy opuszcza 12 tysięcy piskląt zabieranych przez gości Klasy Pierwszej.

Popularne gadżety nie są dostępne w sprzedaży.

- Ekskluzywną kaczuszkę można wygrać na profilu Terminalu Klasy Pierwszej na Twitterze (@Lufthansa_FCT) – mówi Holtschneider.

Wśród licznych konkursów uruchomiono właśnie akcję, dzięki której odwiedzający mogą przesłać Terminalowi zdjęcia z kaczuszką.

- Nie muszę dodawać, że odpowiadam osobiście na każdego tweeta – zdradza dumnie maskotka.

Kaczuszka w stroju przygotowanym specjalnie na piłkarskie Mistrzostwa Świata jest dostępna w Terminalu od początku czerwca.

- Fani naszych kaczuszek mają dobry powód, aby pojawić się w Terminalu Klasy Pierwszej ponownie - dodaje Holtschneider.

Fot. Lufthansa
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pablakiss 2014-06-10 12:17   
pablakiss - Profil pablakiss
Lukaku ,., to gamon,,, jak przechodzil do Chelsea z Anderlechtu ,., wrózono mu wielka kariere ale jak na konto zaczeła wplywacc tygodniowka rzedu 60Tys, funtow,,, to mu odbiło i skonczyl jak skonczyl :)
arahja 2014-06-10 12:11   
arahja - Profil arahja
Nic mi nie mowia te nazwiska ale prawdopodobnie kazdy pilkarz ma swoje miejsce:-)
zobacz link
arahja 2014-06-10 12:10   
arahja - Profil arahja
Belgijskie wsparcie dla red devils
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama