×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: Rekord punktualności portówPorty przesiadkowe Lufthansy odnotowały rekordowe statystyki punktualności. Pierwsze miejsce wśród europejskich hubów wg. statystyk Stowarzyszenia Europejskich Linii Lotniczych (AEA) zajmuje Monachium.

Porty przesiadkowe grupy Lufthansa osiągnęły najlepsze wyniki punktualności spośród wszystkich europejskich lotnisk w pierwszym kwartale 2014 roku. W porównaniu z ubiegłorocznymi statystykami z tego samego okresu, wartość hubów Lufthansy we Frankfurcie, Monachium, Wiedniu i Zurychu wzrosła przynajmniej o 10 punktów procentowych.Lotnisko w Monachium, lider rankingu, odprawiło 93,3 proc. połączeń z max. 15-mintutowym opóźnieniem. W marcu odsetek ten wzrósł do 94,5 proc., osiągając najlepszy miesięczny wynik w historii portu. Drugie miejsce w rankingu zajął Wiedeń z wynikiem 92,3 proc., a tuż za nim uplasował się Frankfurt – 92,2 proc. Port przesiadkowy w Zurychu zajął piąte miejsce – ok. 90 proc. maszyn wystartowało z mniejszym niż 15 minut opóźnieniem.

Dane te są szczególnie pozytywne w kontekście zakazu nocnych lotów we Frankfurcie i prac prowadzonych na płycie dla terminala satelitarnego na lotnisku w Monachium, jednego z największych placów budowy w Europie.

Fot. Piotr Bożyk

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie