×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad wycofuje się ze SkytraxaLinie Etihad Airways wycofały się z programu Skytrax, czyli najpopularniejszego systemu oceny jakości usług linii lotniczych. Przewoźnik z Abu Zabi skrytykował sposób wystawiania ocen, ale nie podał szczegółów. 

Arabski dziennik "The National" przypomina, że w branży lotniczej pojawiają się wątpliwości dotyczące ocen Skytrax. Przewoźnicy muszą płacić organizacji za to, by ich oceniła. Jak ocenia cytowany przez "The National" Will Horton z Centre for Aviation CAPA, wysokie opłaty od linii lotniczych mogą skłaniać Skytraxa do oceniania ich wyżej. Skytrax podkreśla jednak, że ocena zawsze jest neutralna i dobrowolna. Organizacja dodała, że nagrody World Airline Awards, do których odnosi się Etihad, są przyznawane przez pasażerów, a Skytrax nie ma na nie żadnego wpływu.  

- Uwzględnimy Etihad Airways w wynikach nagród w trakcie Farnborough Air Show, jeśli zostaną wyróżnieni, tak samo jak ponad 215 linii ocenianych przez pasażerów - poinformował Skytrax w oświadczeniu do redakcji "The National". 

Skytrax ocenia 681 linii lotniczych i ponad 700 lotnisk. Organizacja prowadzi własną klasyfikację, w której przewoźnicy otrzymują gwiazdki (podobnie jak hotele). Oceny są przyznawane zarówno za cały produkt, jak i w rozbiciu na poszczególne klasy. Siedem linii otrzymało najwyższą ocenę pięciu gwiazdek: ANA, Asiana, Cathay Pacific, Hainan Airlines, Malaysia Airlines, Qatar Airways i Singapore Airlines. 

Osobną kategorią są nagrody World Airline Awards, które powstają w oparciu o ankiety wśród pasażerów ze 160 krajów. Są one przyznawane w kilkunastu kategoriach. W 2013 r. zwycięzcą zostały Emirates Airlines, a na podium znalazły się także Qatar Airways i Singapore Airlines. Etihad Airways zajęły siódme miejsce. 

Nagrody World Airline Awards 2014 zostaną wręczone 15 lipca 

Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie