×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 10,8 proc. wzrost w majuW maju w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 289 652 pasażerów. Stanowi to 10,8% wzrost w porównaniu do maja 2013 roku.

Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło w sumie 1 131 973 podróżnych.

- Jesteśmy już niemal pewni, że rok 2014 będzie kolejnym kamieniem milowym w historii naszego lotniska. W maju zbiegły nam się wyjątkowe jubileusze, bo aż trzy okrągłe daty: 40-lecie istnienia lotniska w bieżącej lokalizacji, 20-lecie rozpoczęcia działalności przez Spółkę oraz 10-lecia nadania imienia Lecha Wałęsy. Oczywiście nie spoczęliśmy na laurach, ani nie skupiliśmy się tylko na świętowaniu. Tylko w tym miesiącu obsłużyliśmy o 11% więcej pasażerów niż w zeszłym roku. Tym samym, licząc od początku 2014 roku osiągnęliśmy wzrost na imponującym poziomie 6,6%. Oznacza to z dużą pewnością, że rok 2014 będzie pierwszym w 40-letniej historii naszego lotniska, kiedy obsłużymy 3 miliony pasażerów. Oczywiście to są nasze prognozy, ale nie ukrywamy, że mamy apetyt na jeszcze więcej! Biorąc pod uwagę zwiększenie częstotliwości lotów linii Wizz Air (od 20 czerwca przewoźnik powiększa gdańską bazę o kolejny samolot) oraz uruchomienie w listopadzie bazy Ryanair, liczymy, że magiczna liczba 3 milionów pasażerów zostanie przez nas przekroczona nawet z lekką „górką”. Konsekwentnie, umacniamy swoją silną pozycję na rynku, a moc jest z nami! – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

Anna Żuchlińskagość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie