×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom wpisany do rejestru lotniskRadomskie lotnisko w Sadkowie otrzymało dziś (29.05) wpis do rejestru lotnisk cywilnych. Jest to 14 port lotniczy w Polsce. Lotnisko jest gotowe na przyjęcie samolotów.

Lotnisko w Radomiu powstało na bazie istniejącego lotniska wojskowego. Obecnie wojsko będzie korzystało z lotniska na zasadach współużytkowania. 

Zarząd spółki odebrał w Warszawie decyzję o zarządzaniu całością lotniska cywilno-wojskowego. Otrzymane dokumenty uprawniają zarządzającego do wykonywania operacji lotniczych przez statki powietrzne kodu A, B i C.- Wiele lat ciężkiej pracy zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat lotniska użytku publicznego, a dzisiaj decyzję o tym, że spółka Port Lotniczy Radom stała się zarządzającym lotniskiem cywilno-wojskowym. I to już jest fakt. Wojskowe lotnisko przeszło do historii. Wojsko będzie korzystało z lotniska cywilnego na zasadach współużytkowania – mówi Tomasz Siwak, prezes lotniska.

- Otrzymane dokumenty uprawniają nas do wykonywania operacji lotniczych przez statki powietrzne m.in. typu Boeing 737 czy Airbus A320 - mówi Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy radomskiego lotniska.

Lotnisko czeka teraz na wybudowanie przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej urządzeń radionawigacyjnych DVOR/DME. Inwestycja ma być zrealizowana do końca września.

fot. Lotnisko Radom
gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie