Finnair: Nowy salonik Premium Lounge

20 maja 2014 14:52
1 komentarz
Reklama
Linia Finnair już wkrótce otworzy nowy salonik biznesowy Premium Lounge. Znajdować się on będzie obok nagradzanego przez klientów salonu przy bramce nr 36 w strefie non-Schengen lotniska w Helsinkach. Nowy salon premium stanowi uzupełnienie dla istniejącego obok saloniku i będzie dostępny od 1 lipca dla posiadaczy kart Finnair Plus o statusie Gold oraz Platinum jak również pasażerów linii partnerskich sojuszu oneworld posiadających karty o podobnym statusie.

Premium Lounge, zaprojektowany przez helsińską firmę dSign Vertti Kivi & Co, jest przykładem skandynawskiego wzornictwa tworzonego w harmonii z fińską naturą. Zastosowano tu dynamiczne zmiany światła i kolorów oraz projekcje wideo dostosowane do danej pory dnia. Dzięki połączeniu tych elementów udało się stworzyć spokojną atmosferę.Dodatkowe posiłki i napoje wysokiej jakości podawane są w zastawie Marimekko oraz w szklankach i kieliszkach Iittala Ultima Thule – po raz pierwszy zaprojektowanych dla Finnaira przez Tapio Wirkkala w 1968 r. Wśród starannie dobranych mebli są legendarne fotele Tulip i Womb stworzone przez Eero Saarinena. Przestrzeń wielkości 407 m2, która podzielona będzie na dwie osobne strefy przeznaczone do pracy i relaksu, może pomieścić do 122 gości.

W ramach procesu poprawiania jakości usług dla pasażerów oczekujących na połączenia w Helsinkach, klienci zarówno Premium Lounge, jak i znajdującego się obok już istniejącego salonu uzyskają dostęp do nowych osobistych łazienek z prysznicem oraz fińskiej sauny. Klienci otrzymają ponadto ręczniki, szampony, żele pod prysznic i balsamy do ciała na bazie owoców leśnych.- Naszym celem było stworzenie dla wymagających klientów Finnaira miejsca spełniającego najwyższe standardy, ale zarazem pobudzającego zmysły. Różne strefy – do pracy, odpoczynku, wyciszenia się lub kąpieli – połączone lekkością skandynawskiego wzornictwa, tworzą przestrzeń, której nasi klienci nigdy nie zapomną - powiedział projektant Vertti Kivi.

- Nowy ekskluzywny salonik biznesowy wyniesie wieloletnie wykorzystanie nurtów fińskiego wzornictwa przez Finnair na wyższy poziom – podkreśla Markku Remes, manager Finnaira ds. usług VIP.

Nowy Premium Lounge będzie dostępny jedynie dla pasażerów posiadających karty programu Finnair Plus o statusie Gold i Platinum oraz ich gości, a także dla często latających klientów posiadających równorzędny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld, włączając w to linie blisko współpracujące z Finnairem - American Airlines, British Airways, Iberia oraz Japan Airlines.Inni pasażerowie klasy biznes mogą korzystać z sąsiadującego saloniku – regularnie umieszczanego przez pasażerów na liście najlepszych na świecie.

Piotr Bożyk
Fot. Finnair

Ostatnie komentarze

hariko 2014-05-20 20:25   
hariko - Profil hariko
genialny!!! jak zawsze Finowie na najwyzszym poziomie nie tylko w stylistyce!!!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy