×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


A320 SmartLynx poleci dla Enter AirEnter Air wynajął Airbusa A320 (YL-LCM), na zasadach ACMI, od łotewskiej linii SmartLynx. Ma to związek z dużym zapotrzebowaniem tour operatorów. Samolot przez cały sezon letni 2014 będzie wykonywał rejsy czarterowe z Warszawy. Ponadto niebawem flotę Entera zasili kolejny 14. B737.

- Wynajęcie A320 podyktowane było m.in. większym niż dotychczas zapotrzebowaniem tour operatorów na usługę przewozu lotniczego świadczoną przez Enter Air. Cieszy nas fakt, iż rynek postrzega w nas wiarygodnego partnera, więc nie chcieliśmy go zawieść. W tym roku podjęliśmy decyzje o otwarciu czwartej bazy operacyjnej w Polsce (Wrocław), skąd będziemy wykonywać loty B737-800. Fakt ten spowodował, że mimo ponownego zwiększenia naszego oferowania w sezonie letnim 2014 w Warszawie i Katowicach, zapotrzebowanie nadal przewyższało nasze zdolności przewozowe. Stąd też decyzja o czasowym uzupełnieniu floty o dodatkowy samolot - powiedział nam Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych Enter Air.Załoga samolotu będzie składała się z dwóch pilotów i dwóch członków personelu pokładowego SmartLynx oraz zostanie uzupełniona dwoma osobami personelu pokładowego linii Enter Air.

SmartLynx Airlines to łotewska czarterowa linia lotnicza. Jej główna siedziba znajduję się w miejscowości Marupe, natomiast główna baza to międzynarodowy port w Rydze. Linia specjalizuje się w wakacyjnych czarterach, wynajmach samolotów na zasadach ACMI oraz rejsach ad hoc w Europie, Afryce i Azji. Pod koniec 2013 r. przewoźnik zatrudniał 140 pracowników. Obecna flota linii składa się z 11 Airbusów A320.

Piotr Bożyk
Fot. Marcin Jaworskigość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie