×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szymany liczą na Adrię i Sprint Aira


Pierwsze regularne loty do Szczytna-Szyman mają odbyć się na początku 2016 r. Władze województwa warmińsko-mazurskiego liczą na linie Adria Airways, Sprint Air, a także na Ryanaira. 

Jednak aż 75 proc. lotów na warmińskie lotnisko mają stanowić połączenia czarterowe. Głównie dla pasażerów przylatujących na wypoczynek nad mazurskie jeziora.Takie są wstępne plany władz województwa i lokalnej branży turystycznej. Jak informuje "Kurier Olsztyński", w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego podpisane zostało porozumienie sektora turystycznego i Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. 

W 2016 r. ma ruszyć kampania promocyjna, powstanie też specjalna oferta "Samolotem na Mazury".

W-MROT chce przede wszystkim zachęcać Niemców. Adria Airways może uruchomić połączenia do Berlina i Monachium, region liczy też na Sprint Aira. Wciąż obowiązuje też list intencyjny z Ryanairem. Jarosław Klimczak, prezes W-MROT, szacuje, że bilet lotniczy z Niemiec mógłby kosztować 300-400 zł. 

Jak podkreśla przedstawiciel lotniska, na razie nie można jednak mówić o konkretnych destynacjach. Umowy z przewoźnikami czarterowymi mają zostać podpisane w drugiej połowie 2015 r., a pierwsze loty tego typu odbyć się latem 2016 r. Wcześniej, bo już na początku 2016 r., mają ruszyć rejsy regularne. 

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie