Czartery: Dla 4YOU poleci Eurolot

14 maja 2014 15:37
10 komentarzy
Reklama
Eurolot nawiązał współpracę z nową polską linią lotniczą 4YOU Airlines w zakresie wykonywania rejsów czarterowych.

Nowa spółka, której założycielami są osoby związane z biurem podróży Alfa Star z Radomia nie posiada jeszcze certyfikatu AOC ani koncesji na prowadzenie działalności czarterowej. Dlatego wszystkie rejsy będą wykonywane początkowo z użyciem callsign Eurolotu - „K2”.

Loty będą realizowane przez trzy Airbusy A320, które zabiorą pasażerów na wakacje z 9 polskich miast do najpopularniejszych kurortów zagranicznych.Pierwsze rejsy z turystami zostaną wykonane na początku czerwca br. Samoloty będą latać z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy do takich wakacyjnych kierunków jak Egipt, Tunezja, Grecja i Turcja.

Wycieczki do tych miejsc będą sprzedawane m.in. przez jedno z największych biur podróży w Polsce – Alfa Star oraz przez inne wiodące biura podróży przy współpracy z firmą Globe Travel Services.

- Konsekwentnie wprowadzamy w życie plan Eurolotu rozwinięcia działalności czarterowej w Polsce. To rynek przyszłościowy – obserwujemy stale zwiększające się zainteresowanie Polaków wyjazdami wakacyjnymi do „ciepłych krajów”. Dla naszej linii to szansa na rozwinięcie skrzydeł, dlatego tym bardziej cieszymy się ze współpracy z nowym przewoźnikiem 4YOU oraz biurem podróży Alfa Star, które możemy wspierać w rozpoczęciu działalności na rynku czarterów – mówi Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu.

- Powstanie nowych linii lotniczych to odpowiedź na aktualną sytuację na rynku. Na początek linie 4YOU będą posiadały 3 samoloty typu Airbus 320. Działalność w początkowym okresie prowadzona będzie we współpracy z Eurolotem. Linie 4YOU obsługiwać będą wyłącznie loty czarterowe polskich touroperatorów - mówi Krzysztof Strzylak, prezes BP Alfa Star.

- Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego podejścia do współpracy przez Eurolot i uważamy, iż wzajemne relacje jakie udało nam się wspólnie wypracować będą początkiem nowej jakości na polskim rynku przewozów czarterowych. Mamy nadzieję, iż przyczynią się one również do obopólnego długotrwałego i stabilnego rozwoju spółek, zarówno 4YOU Airlines jak i Eurolotu – mówi Michał Mikołajczak, wiceprezes 4YOU Airlines.

W ramach współpracy Eurolot zostanie oficjalnym przewoźnikiem dla spółki 4YOU Airlines do czasu uzyskania przez nią certyfikatu AOC (przyznawanego przez ULC) oraz koncesji na prowadzenie działalności czarterowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7817b 2014-05-27 12:31   
gosc_7817b - Profil gosc_7817b
Jednak nie będzie bazy w Radomiu:

zobacz link
gosc_66bc2 2014-05-16 23:05   
gosc_66bc2 - Profil gosc_66bc2
Polecam :
zobacz link
gosc_b9cf1 2014-05-15 20:56   
gosc_b9cf1 - Profil gosc_b9cf1
Biorąc pod uwagę działalność czrterową w ostatnich latach na polskim rynku to chyba spore ryzyko. Rywalizacja z liniami z pólnocnej fryki kończy się zawsze tak samo. AOC z Eurolotu, powoduje, że w przypadku niepowodzenia projektu całe zobowiązania przechodzą na tego własnie operatora, a on ma już spory dług. Jeśli on ogłosi upadłość to wierzyciele przyjdą do właściciela czyli skarbu państwa czyli do nas. Kto bogatemu zaabroni!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy