×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: A380 do Bombaju od lipcaEmirates będą drugą linią na świecie, po Singapore Airlines, która obsłuży połączenia do Indii największym samolotem pasażerskim na świecie - Airbusem A380. Dziś (8.05) przewoźnik poinformował, że od 1 lipca SuperJumbo obsłuży jedną rotację dziennie do Bombaju.

Ponadto arabski przewoźnik porozumiał się z władzami lotniczymi Indii w sprawie zamiany samolotów na większe na innych połączeniach do tego kraju. Od 1 lipca Airbusy A330 i A340 na trasach z Dubaju do Delhi, Bombaju i Hajdarabadu zostaną zastąpione Boeingami 777-300ER.Skierowanie do Indii maszyn A380, to wynik zniesienia w styczniu 2014 zakazu lotów SuperJumbo na terytorium tego kraju. Władze Indii zakazały w 2008 roku lotów maszyn, które są większe od Boeingów 747.

Zakaz lotów A380 do Indii miał pomóc dwóm przewoźnikom z tego kraju - Air India i Jet Airways, którzy od dłuższego czasu borykają się z finansowymi problemami. Wśród innych linii, która chętnie wysłałaby swoje A380 do Indii jest niemiecka Lufthansa.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie