×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zakończono montaż samolotu MRJFirma Mitsubishi Aircraft Corporation (MITAC) poinformowała, że zakończył się montaż pierwszego samolotu Mitsubishi Regional Jet (MRJ) o oznaczeniu MSN90001, który posłuży do testów naziemnych oraz lotów technicznych.Warto dodać, że w ubiegłym roku producent poinformował o nowym harmonogramie i opóźnieniu wejścia do służby maszyny MRJ. Pierwszy lot technicznych został przesunięty na początek drugiego kwartału 2015 r., a pierwsza dostawa na drugi kwartał 2017 r.Wcześniej pierwszy lot planowano w drugim kwartale 2012 r. po czym zmieniono datę na czwarty kwartał 2013 roku. Pierwsza dostawa początkowo planowana była w połowie 2014 r., a następnie została przesunięta na lato 2015 r.W trakcie salonu lotniczego Paris Air Show 2013 Pasazer.com uczestniczył w prezentacji makiety kabiny MRJ. W rozmowie z nami Akio Ueda, dyrektor marketingu MRJ na Azję, rejon Pacyfiku i Japonię, przewidywał sukces nowego modelu oraz zapewniał, że więcej opóźnień już nie będzie.W lutym tego roku producent zakończył także montaż pierwszego kadłuba MRJ o oznaczeniu MSN 10001 (zdjęcie poniżej), który posłuży do testów statycznych i zmęczeniowych.MRJ będzie produkowany w dwóch wariantach: MRJ-70, mieszczącym do 78 pasażerów, oraz MRJ-90, mieszczącym do 92 pasażerów. Producent wybrał silniki Pratt&Whitney PW1217G, czyli odrzutowe jednostki w nowej technologii turbowentylatorowej z przekładnią (Geared Turbofan, GTF). Silniki z tej samej rodziny będą oferowane m.in. w samolotach Bombardier CSeries, Embraerach E-2 oraz Airbusach A320neo.

Do tej pory japoński producent zebrał zamówienia na 165 maszyn wraz z opcjami na kolejnych 160 samolotów. Największe zamówienie złożyła amerykańska regionalna linia SkyWest (100 maszyn + 100 opcji).

Piotr Bożyk
Fot. MRJ, Mavis Toh (Flightglobal)gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie