Tęczowe inspiracje LOT-u

8 maja 2014 12:54
124 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w ramach portalu "Inspiracje" nową propozycję przeznaczoną dla osób pragnących spędzić urlop w miejscach przyjaznych środowiskom LGBT. Pod hasłem "Friendly Travel. Odwiedź miejsca w których możesz być sobą" przewoźnik reklamuje wybrane połączenia ze swojej aktualnej siatki rejsów.Na specjalnej stronie będzie można zarezerwować bilety do Aten, Barcelony, Chicago, Londynu i Tel Avivu. Każde z tych miast jest promowane przez linie jako szczególnie atrakcyjne dla osób szukających wolności i swobody. 
 


W nowym serwisie LOT-u znalazły się również krótkie przewodniki o wszystkich pięciu metropoliach.
 

W osobnych zakładkach można m.in. znaleźć informacje o modnych hotelach, klubach, restauracjach i barach, skorzystać ze wskazówek dotyczących miejsc, które warto zobaczyć, a także dowiedzieć się nieco o lokalnej kulturze i życiu towarzyskim. 

Oferta linii lotniczych dla środowisk LGBT to nic nowego. Podobne propozycje posiadają w swojej ofercie m.in. American Airlines, airberlin.com, DeltaSouthwest czy skandynawski SAS

W 2010 roku skandynawski SAS zorganizował konkurs (love.flysas.net) w którym osoby tej samej płci, które chciały zawrzeć związek małżeński mogły powalczyć o ślub na pokładzie samolotu lecącego do Nowego Jorku. Dodatkowo przewoźnik zorganizował uroczystość weselną w jednym z najlepszych nowojorskich hoteli oraz podróż poślubną po Stanach Zjednoczonych. 

Wtedy jednak LOT nie widział sensu takiej promocji. Ówczesny rzecznik linii Jacek Balcer, komentował, że nie ma potrzeby, aby linie lotnicze promowały się w ten sposób. A akcję skandynawskiego przewoźnika uważał za słaby chwyt marketingowy: - Przecież od tego nie przybędzie im homoseksualnych klientów. Nam zależy na każdym, niezależnie od orientacji. 

Teraz stanowisko przewoźnika jest nieco inne. - Staramy się rozbudowywać naszą stronę i przygotowywać propozycje dla wszystkich potencjalnych pasażerów - przekonuje biuro prasowe przewoźnika.

Promocja portalu oraz nowej inspiracji rozpoczęła się na Fashion Week Poland, którego LOT jest oficjalnym przewoźnikiem.

Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy