Air India w Star Alliance już w lipcu?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 maja 2014 17:02
4 komentarze
Reklama
Prawdopodobnie już w lipcu Air India zostanie pełnoprawnym członkiem sojuszu Star Alliance - donoszą indyjskie media. W grudniu 2013 r. rada nadzorcza sojuszu jednogłośnie postanowiła wznowić zawieszony w lipcu 2011 r. proces integracji z indyjskim przewoźnikiem.

Prezesi linii członkowskich Stara spotkają się 22 lub 23 czerwca w Londynie, aby zagłosować w sprawie wejścia linii do sojuszu. Jeżeli głosowanie przebiegnie pozytywnie, to Air India zostanie pierwszym indyjskim przewoźnik zrzeszonym w alliansie lotniczym.- Star Alliance od zawsze uważał, że Indie są bardzo ważnym rynkiem lotniczym, który powinien być w pełni reprezentowany w naszym sojuszu. Przeprowadziliśmy ostatnio przegląd bezpieczeństwa Air India i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników jak i z ogólnych postępów poczynionych przez tego przewoźnika - powiedział Mark Schwab, dyrektor generalny Star Alliance.

Działanie Star Alliance zostało częściowo wymuszone przez deklarację Qatar Airways, który chciał zasponsorować wejście linii Air India do sojuszu oneworld.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
greg0303 2014-05-17 02:43   
greg0303 - Profil greg0303
Star Alliance ma wiele zastrzeżeń dotyczących operacji lotniczych Air India. Do końca czerwca przewoźnik musi poprawić obsługę pasażerów (naziemną i na pokładach swoich samolotów), wprowadzić zmiany w salonikach biznesowych, dostosować godziny rejsów do innych linii w sojuszu, zwiększyć oferowanie na niektórych trasach oraz poprawić punktualność.
gruszkatt 2014-05-06 08:49   
gruszkatt - Profil gruszkatt
Oneworld ma same bardzo dobre linie więc przejmują Jet Airways :)
mietek 2014-05-05 10:26   
mietek - Profil mietek
Indie to na tyle duży i perspektywiczny rynek z wciąż występującymi ograniczeniami, że każdy sojusz będzie chciał kogoś mieć.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama