×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Asiana zawiesiła załogę Boeinga 767
Władze lotnicze Korei Południowej badają zdarzenie z udziałem Boeinga 767-300 linii Asiana Airlines, które miało miejsce 19 kwietnia tego roku. Samolot wykonywał tego dnia rejs OZ603 z Seulu na wyspę Saipan, a na pokładzie znajdowało się 253 pasażerów i 10 członków załogi.

- Godzinę po starcie z Seulu załoga zaobserwowała sygnalizację, która informowała o problemach z jednym z dwóch silników General Electric GE CF6-80C2B2F. Załoga zredukowała jego moc i mimo to, że sygnalizacja nie zgasła, kontynuowała dalej lot na jednym silniku przez ponad 4 godziny. W tym wypadku załoga powinna lądować na najbliższym lotnisku w Japonii. Ekipa techników na lotnisku Saipan znalazła metalowe elementy blokujące przepływ w jednym z filtrów oleju - możemy przeczytać w komunikacie Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Korei Południowej.W związku z zaistniałą sytuacją linia Asiana zawiesiła pilotów tego rejsu do czasu wyjaśnienia zdarzenia. Choć według nieoficjalnych informacji grozi im nawet wydalenie z pracy.

Incydent stawia kolejne pytania dotyczące kompetencji pilotów Asiany. Warto przypomnieć, że ze względu na błędy załogi kokpitowej Boeing 777-200ER (HL7742) Asiana Airlines rozbił się 6 lipca 2013 r. podczas lądowania na lotnisku w San Francisco. Maszyna wykonywała rejs OZ 214 z Seulu. Na pokładzie znajdowało się 291 pasażerów i 16 członków załogi. W wyniku wypadku śmierć poniosły trzy osoby.

Piotr Bożyk
Fot. Avioners.netgość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie