×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberliin: Karta pokładowa na zegarku
Użytkownicy aplikacji airberlin dla iPhone'a mogą również wysłać cyfrową kartę pokładową na swój zegarek, jeśli posiadają smartwatch Pebble lub Pebble Steel. Smartfon i smartwatch użytkownika synchronizują się ze sobą umożliwiając wejście na pokład samolotu bezpośrednio przy użyciu inteligentnego zegarka. Smartwatch Pebble powstał w 2012 roku dzięki portalowi finansowania społecznościowego Kickstarter i jest jedną z najbardziej udanych kampanii Kichstartera. Do dzisiaj sprzedano na świecie ponad 400 tys. tych zegarków.

- airberlin to pierwsza linia lotnicza na świecie, która umożliwia użytkownikom iPhonów wejście na pokład samolotu przy pomocy kodów kreskowych wyświetlanych na ich zegarkach smartwatch. Na ekranach tych inteligentnych zegarków szubko można odczytać także godzinę wylotu, numer bramki i miejsca w samolocie. Dzięki temu nie jest już konieczne otwieranie karty pokładowej na iPhonie lub szukanie jej w torebce. Jest to kolejny krok airberlin w kierunku uproszczenia procesu odprawy poprzez innowacje technologiczne - powiedział André Rahn, wiceprezes ds. marketingu w airberlin.Wystarczy potrząsnąć nadgarstkiem, aby na wyświetlaczu zegarka pojawił się kod kreskowy. Kod ten, tak jak w przypadku cyfrowej karty pokładowej na iPhonie, można przyłożyć do skanera przy bramce.

W ten sposób linia airberlin rozszerza swój zakres usług mobilnych: po dokonaniu elektronicznej rezerwacji na stronie airberlin.com, na stronie mobilnej lub w biurze podróży, pasażerowie mogą nadal od 30 godzin przed wylotem, bezpłatne odprawić się na stronie internetowej, na stronie mobilnej lub przy pomocy aplikacji airberlin.

Jednocześnie, airberlin uaktualnia swoją aplikację na iPhone'a. Oprócz nowego wyglądu, aplikacja oferuje wiele nowych funkcji. Między innymi, pasażerowie mogą teraz przeglądać i zarządzać bieżącymi i starszymi rezerwacjami w zakładce historie rezerwacji. Aplikacja oferuje użyteczne informacje na temat danej destynacji i służy jako mobilny przewodnik.

Fot. airberlin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie