×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar: Londyn pierwszym miastem A380
Linie Qatar Airways poinformowały dziś (28.04), że pierwszy Airbus A380 (A7-AKA), który zostanie odebrany pod koniec maja tego roku, obsłuży połączenie do Londynu Heathrow. W pierwszy rejs do stolicy Wielkiej Brytanii SuperJumbo uda się 17 czerwca i będzie latał codziennie według rozkładu:
  • QR003 Doha 7:55 - Londyn-Heathrow 13:15
  • QR004 Londyn-Heathrow 15:05 - Doha 23:50
Kolejnym portem do jakiego polecą A380 katarskiego przewoźnika będzie paryskie lotnisko Charles de Gaulle.- Jestem bardzo dumny i już nie mogę się doczekać kiedy ten największy samolot pasażerski na świecie obsłuży nasze flagowe połączenie do Londynu Heathrow, a następnie do Paryża - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

Obecnie pierwsze Airbusy A380 Qatar Airways znajdują się w zakładach producenta w Hamburgu gdzie instalowane i testowane jest wnętrze kabiny pasażerskiej. Katarski przewoźnik opóźnił odbiór maszyn o prawie pół roku ze względu na przesunięcie daty otwarcia nowego lotniska w stolicy Kataru.

Nowe samoloty będą posiadać konfigurację trzech klas dla 517 pasażerów: ośmiu w klasie pierwszej (1-2-1), 48 w biznes (1-2-1) oraz 461 w ekonomicznej (3-4-3). Katarski przewoźnik zamówił łącznie 13 maszyn tego typu. Najnowszy nabytek linii będzie zaprezentowany podczas tegorocznego Farnborough International Airshow 2014.

Piotr Bożyk
Fot. Marvin Leipgość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie