×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Belavia: Pierwszy Embraer 195 we flocieLinia Belavia odebrała dziś (25.04) pierwszego z dwóch Embraerów E-195 (EW-399PO). Oficjalna uroczystość odbyła się w siedzibie producenta w São José dos Campos (Brazylia). Samolot leasingowany jest od amerykańskiej firmy Aircraft Lease Corporation (ALC). Maszyna zostanie przebazowana do Mińska w dniach 29-30 kwietnia.

- Wybór Embraerów E-195, to skupianie się na zwiększeniu częstotliwości i oferowaniu większych możliwości niż na poszerzaniu naszej sieci połączeń. Do połowy tego roku będziemy posiadać już dwa nowe Embraery 195. Nie wykluczamy leasingu także trzeciej maszyny w drugiej połowie roku - powiedział Anatolij Gusarov, prezes linii Belavia.Nowe samoloty zabiorą na pokład 107 pasażerów w dwóch klasach podróży: 12 w klasie biznes oraz 95 w ekonomicznej i polecą na trasach z Mińska do Amsterdamu, Batumi, Moskwy, Pragi oraz St. Petersburga.

- Cieszymy się, że Belavia dodaje do swojej floty kolejne maszyny E-Jet. E195 to bardzo ekonomiczny, wydajny i komfortowy samolot.  Jesteśmy przekonani, że większe E-Jety będą wspierać rozwój białoruskiego przewoźnika - powiedział Paulo Cesar de Souza e Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.Przed ostatecznym wyborem maszyn, białoruski przewoźnik przyglądał się użytkowaniu E-195 w PLL LOT. Linia potwierdziła również, że modele tych samolotów pasują idealnie do planu rozwoju biznesowego przewoźnika na najbliższe lata.

Obecnie flota przewoźnika składa się z 24 samolotów: 13 Boeingów 737 (-300,-500), pięciu Bombardierów CRJ-100/200, dwóch Embraerów E-175, jednego E-195 oraz trzech Tupolewów Tu-154M, które zostaną wycofane w ciągu kilku miesięcy i zastąpione przez kolejne Boeingi 737-300.

Piotr Bożyk
Fot. Belaviagość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie