Miami zabiega o loty z Polski

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 kwietnia 2014 13:43
45 komentarzy
Reklama

Przedstawiciele lotniska w Miami przylatują do Polski, by sprawdzić możliwości uruchomienia połączenia z naszym krajem. Wezmą udział w targach Aviation Valley Expo w Rzeszowie, bo to z tego miasta mogłyby latać samoloty na Florydę.

- W ubiegłym roku podpisano umowę intencyjną między Rzeszowem a Miami. Teraz stwierdzono, że warto wrócić do tego tematu, zobaczyć jakie są nastroje, jakie jest zainteresowanie - mówi w rozmowie z Pasazer.com Chester Paradowski, doradca w dziale rozwoju połączeń lotniska w Miami i przedstawiciel Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej.

W trakcie wizyty przedstawicieli lotniska w Miami w Polsce zaplanowane są rozmowy z liniami lotniczymi (polskimi i zagranicznymi), portami lotniczymi i touroperatorami. Szczególnie interesujący jest Rzeszów, z którego obecnie nie są obsługiwane połączenia długodystansowe. Do 2010 r. LOT oferował sezonowe, letnie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku.

Rozmowy odbędą się zarówno w Warszawie, jak i stolicy Podkarpacia.

Połączenie na pewno nie wystartuje wcześniej niż w sezonie 2015/16. Przedstawiciele lotniska w Miami nie przesądzają o typie rejsów - mogłyby to być rejsy czarterowe, sezonowe, regularne lub cargo.


Plakat promujący wizytę przedstawicieli Miami na Expo w Rzeszowie

Lotnisko w Miami deklaruje wsparcie formalne i organizacyjne dla linii, które byłyby zainteresowane uruchomieniem połączeń.

- Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że ze stroną amerykańską spotykamy się w Rzeszowie na początku maja, kiedy to m.in. weźmiemy wspólnie udział w konferencji dotyczącej logistyki, a także przewozów cargo, która odbędzie się w ramach Expo Day organizowanego przez Dolinę Lotniczą - mówi Pasazer.com Łukasz Sikora, kierownik zespołu marketingu i rozwoju połączeń lotniska w Rzeszowie.

Sikora podkreśla, że nie jest tajemnicą, iż strona amerykańska jest zainteresowana potencjałem Rzeszowa, w tym także jego otoczeniem biznesowym (czyli Doliną Lotniczą). Docenia także infrastrukturę rzeszowskiego portu. Sikora nie chce jednak na razie komentować szacowanego potencjału czy wyników badań rynku.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_33daf 2014-05-07 10:28   
gosc_33daf - Profil gosc_33daf
Jak dobrze pójdzie, loty cargo z Rzeszowa do Miami zostaną uruchomione już w przyszłym roku. W dalszej perspektywie możliwe są przeloty pasażerskie:
zobacz link
gosc_b2efe 2014-05-02 08:38   
gosc_b2efe - Profil gosc_b2efe
LH lata do MEX z MUC na 346 i z FRA na 748. A więc uświadczymy Lufthansę w Meksyku :-)
gosc_a1784 2014-04-29 17:39   
gosc_a1784 - Profil gosc_a1784
Bicie piany, wielkie bicie piany i brak czytania ze zrozumieniem. Od samego poczatku pół roku temu mówi sie tylko i wyłącznie o połączeniach cargo - powtórzę: C-A-R-G-O! Czyli towarowych! Właśnie ze względu na Dolinę Lotniczą, Mielec itd. Nie ma mowy o lotach pasażerskich - wbijcie sobie to do głowy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama