×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miami zabiega o loty z PolskiPrzedstawiciele lotniska w Miami przylatują do Polski, by sprawdzić możliwości uruchomienia połączenia z naszym krajem. Wezmą udział w targach Aviation Valley Expo w Rzeszowie, bo to z tego miasta mogłyby latać samoloty na Florydę. 

- W ubiegłym roku podpisano umowę intencyjną między Rzeszowem a Miami. Teraz stwierdzono, że warto wrócić do tego tematu, zobaczyć jakie są nastroje, jakie jest zainteresowanie - mówi w rozmowie z Pasazer.com Chester Paradowski, doradca w dziale rozwoju połączeń lotniska w Miami i przedstawiciel Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej. 

W trakcie wizyty przedstawicieli lotniska w Miami w Polsce zaplanowane są rozmowy z liniami lotniczymi (polskimi i zagranicznymi), portami lotniczymi i touroperatorami. Szczególnie interesujący jest Rzeszów, z którego obecnie nie są obsługiwane połączenia długodystansowe. Do 2010 r. LOT oferował sezonowe, letnie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku.

Rozmowy odbędą się zarówno w Warszawie, jak i stolicy Podkarpacia. 

Połączenie na pewno nie wystartuje wcześniej niż w sezonie 2015/16. Przedstawiciele lotniska w Miami nie przesądzają o typie rejsów - mogłyby to być rejsy czarterowe, sezonowe, regularne lub cargo. 


Plakat promujący wizytę przedstawicieli Miami na Expo w Rzeszowie

Lotnisko w Miami deklaruje wsparcie formalne i organizacyjne dla linii, które byłyby zainteresowane uruchomieniem połączeń. 

- Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że ze stroną amerykańską spotykamy się w Rzeszowie na początku maja, kiedy to m.in. weźmiemy wspólnie udział w konferencji dotyczącej logistyki, a także przewozów cargo, która odbędzie się w ramach Expo Day organizowanego przez Dolinę Lotniczą - mówi Pasazer.com Łukasz Sikora, kierownik zespołu marketingu i rozwoju połączeń lotniska w Rzeszowie. 

Sikora podkreśla, że nie jest tajemnicą, iż strona amerykańska jest zainteresowana potencjałem Rzeszowa, w tym także jego otoczeniem biznesowym (czyli Doliną Lotniczą). Docenia także infrastrukturę rzeszowskiego portu. Sikora nie chce jednak na razie komentować szacowanego potencjału czy wyników badań rynku. 

Dominik Sipińskigość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie