×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażerowie nisko oceniają linieLinie lotnicze już po raz drugi z rzędu zostały ocenione przez pasażerów najgorzej z całej branży turystycznej. Amerykańskie badanie American Customer Satisfaction Index (ACSI) powstało na podstawie ocen 70 000 podróżnych. 

Amerykanie ocenili linie lotnicze na poziomie 69 punktów (na 100 możliwych). Przewoźnicy drugi rok z rzędu uzyskali taki wynik. To najgorsza ocena w całym sektorze turystycznym i jedna z najniższej spośród wszystkich ocenianych branż.

Autorzy raportu ACSI podkreślają, że pasażerowie narzekają przede wszystkim na niewygodne siedzenia i słabą obsługę w trakcie lotu. 

Lepiej oceniani są przewoźnicy niskokosztowi. Najwyżej ocenioną linią lotniczą został jetBlue z oceną 79 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Southwest z oceną 78 punktów, a dalej najlepsza z linii tradycyjnych Delta (71 punktów). 

Hotele uzyskały wyższą ocenę od klientów na średnim poziomie 75 punktów. Najlepiej o swoich gości dba sieć Marriott, która została oceniona na 81 punktów. Należąca do niej marka Ritz-Carlton zdobyła 86 punktów.

Internetowe agencje podróży zostały ocenione na średnio 77 punktów. Klienci wolą mniejsze agencje, bo najlepszą notę uzyskała kategoria "inne" (78 punktów). Orbitz został oceniony najlepiej spośród dużych agencji (77 punktów), ale różnice między nim a konkurentami były niewielkie. 

Amerykanie najlepiej oceniają producentów sprzętu wideo i TV oraz unie kredytowe, odpowiedniki polskich SKOK-ów - po 85 punktów. 

Badanie dotyczyło wyłącznie firm działających na rynku amerykańskim. 

Dominik Sipińskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie