Pasażerowie nisko oceniają linie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 kwietnia 2014 10:21
3 komentarze
Reklama
Linie lotnicze już po raz drugi z rzędu zostały ocenione przez pasażerów najgorzej z całej branży turystycznej. Amerykańskie badanie American Customer Satisfaction Index (ACSI) powstało na podstawie ocen 70 000 podróżnych.

Amerykanie ocenili linie lotnicze na poziomie 69 punktów (na 100 możliwych). Przewoźnicy drugi rok z rzędu uzyskali taki wynik. To najgorsza ocena w całym sektorze turystycznym i jedna z najniższej spośród wszystkich ocenianych branż.

Autorzy raportu ACSI podkreślają, że pasażerowie narzekają przede wszystkim na niewygodne siedzenia i słabą obsługę w trakcie lotu.

Lepiej oceniani są przewoźnicy niskokosztowi. Najwyżej ocenioną linią lotniczą został jetBlue z oceną 79 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Southwest z oceną 78 punktów, a dalej najlepsza z linii tradycyjnych Delta (71 punktów).

Hotele uzyskały wyższą ocenę od klientów na średnim poziomie 75 punktów. Najlepiej o swoich gości dba sieć Marriott, która została oceniona na 81 punktów. Należąca do niej marka Ritz-Carlton zdobyła 86 punktów.

Internetowe agencje podróży zostały ocenione na średnio 77 punktów. Klienci wolą mniejsze agencje, bo najlepszą notę uzyskała kategoria "inne" (78 punktów). Orbitz został oceniony najlepiej spośród dużych agencji (77 punktów), ale różnice między nim a konkurentami były niewielkie.

Amerykanie najlepiej oceniają producentów sprzętu wideo i TV oraz unie kredytowe, odpowiedniki polskich SKOK-ów - po 85 punktów.

Badanie dotyczyło wyłącznie firm działających na rynku amerykańskim.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2014-04-23 15:09   
arahja - Profil arahja
skończyły się czasy PanAm'u :)
krzysiekl 2014-04-23 13:55   
krzysiekl - Profil krzysiekl
i widać to po lepszej ocenie tanich linii - tam oczekują mniej więc są bardziej zadowoleni ;)
gosc_eea21 2014-04-23 13:31   
gosc_eea21 - Profil gosc_eea21
Trudno opierać się na ocenach Amerykanów. Po pierwsze, większość z nich na ogół nie wie, że poza Kanadą i Meksykiem są na świecie jeszcze jakieś inne kraje. Po drugie, amerykański rynek lotniczy i europejski to dwa różne światy. O ile w Europie samolot jest mimo wszystko w wielu przypadkach nieco wyższą półką podróżowania, o tyle w Stanach już dawno latanie jest tym czym dla nas jest jeżdżenie pociągami. Poza tym standardy amerykańskie dotyczące obsługi, wymagań i punktów odniesienia są jednak zupełnie inne niż w Europie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy