×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dobrolot odebrał pierwszego B737-800Rosyjski Dobrolot odebrał wczoraj (18.04) pierwszego Boeinga 737-800NG (VQ-BTS). Jest to pierwsza z ośmiu maszyn tego typu jakie zasilą w tym roku flotę przewoźnika. Kolejny B738NG trafi do linii w przyszłym miesiącu. Boeing jest leasingowany od firmy BBAM.Na pokład, który posiada wystrój Boeing Sky Interior, samolot zabierze 186 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży. Nowego Boeinga 737 napędzają dwa silniki CFM56-7BE.Dobrolot to niskokosztowa linia należąca w 100 proc. do Aerofłotu. Pierwotnie była to nazwa spółki akcyjnej, poprzednika dzisiejszego Aerofłotu, ustanowionej w 1923 roku.

Przewoźnik będzie posiadał bazę w rejonie Moskwy. Według wciąż nieoficjalnych informacji nowa linia może zająć któreś z mniejszych lotnisk w okolicy - Bykowo, Żukowski lub Ramienskoje. Pierwszy lot nowej linii zaplanowany jest na przełom czerwca i lipca tego roku. W początkowym etapie rozwoju linia będzie latać do najbardziej popularnych miejsc w europejskiej części Rosji: do Sankt Petersburga, Krasnodaru, Jekaterynburga, Samary, Machaczkały, Ufy, Kaliningradu oraz Nowego Urengoja. Przewoźnik nie wyklucza także otwarcia tras międzynarodowych w 2015 roku.

Więcej na temat nowej linii w naszym artykule "Dobrolot: Nowy przewoźnik LCC Aerofłotu".

Piotr Bożyk
Fot. Rick Schlamp, Dobrolotgość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie