×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej lotów z Warszawy do StambułuOd 29 maja br. linie lotnicze Turkish Airlines będą częściej operować na trasie z Warszawy do Stambułu. Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał tureckiemu przewoźnikowi zgodę na piąty lot w tygodniu. Częstotliwość na tej trasie zwiększą również Polskie Linie Lotnicze LOT - wynika z systemu rezerwacyjnego polskiego przewoźnika. 

Obecnie Turkish lata na tej trasie cztery razy w tygodniu; w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Również cztery rejsy do Stambułu obsługuje LOT. Od końca maja turecki przewoźnik doda do swojego rozkładu piąty rejs obsługiwany w czwartki. Rejs wystartuje ze Stambułu o godz. 12:25 i wyląduje w Warszawie o godz. 13:50, z Warszawy start zaplanowano na godz. 14:45, a lądowanie w Stambule na godz. 18:15.- To przede wszystkim większa oferta dostępność do połączeń w świat przez Stambuł – jak i ze świata do Polski. Blisko połowa naszych biletów jest sprzedawana poza Polską. Nasza rozległa siatka połączeń do 248 miast świata, bezpieczeństwo, komfort, jakość, elastyczność, nasza marka - to priorytety jakimi się kierujemy. Mam nadzieję że to właśnie dzięki dodatkowemu rejsowi, będziemy w stanie zaoferować niższe ceny połączeń - mówi Wojciech Borys, dyrektor ds. marketingu Turkish Airlines na Polskę.

Turkish wykonuje z Polski loty samolotami Boeing 737-800NG oraz Airbus A321. Jednak najczęściej operującą maszyną na tej trasie (90 proc. rejsów) jest A321 w konfiguracji 16/164 lub 12/174. 

W 2013 roku przewiózł 60 tys. pasażerów, a w 2014 będzie to około 70 tys.

Od kilku lat, mimo dużej chęci rozwoju Turkish był blokowany zapisami umowy bilateralnej pomiędzy Polską a Turcją. Na zwiększenie operowania jak również uruchomienie nowych tras z Polski nie zgadzały się Polskie Linie Lotnicze LOT. Teraz polski przewoźnik dostrzegł potrzebę zwiększenia oferowania na tej trasie do Stambułu.

- Turkish Airlines są partnerem PLL LOT w sojuszu Star Alliance i ta współpraca przebiega dobrze. Rośnie zapotrzebowanie na rynku na połączenia Warszawa - Stambuł, więc taka decyzja jest naturalna - korzystna dla pasażerów, oznacza bowiem większą dostępność - mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowa LOT-u.W systemie rezerwacyjnym LOT-u już teraz pojawił się piąty rejs polskiego przewoźnika. 

Jest to jeden z elementów zmian w siatce konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami przyjętymi w ramach Planu Restrukturyzacji. W sezonie letnim lot wprowadził nowe częstotliwości na ponad 20 różnych trasach, co zwiększyło zgodnie założeniami swojej strategii możliwości tranzytowe w Warszawie dla pasażerów o ok. 40 proc. Połączenie do Stambułu jest tego elementem. Wszystkie działania Spółki są podejmowane z uwzględnieniem wymaganych środków kompensacyjnych i spadku oferowania na działalności rozkładowej ogółem -zapewnia Pijanowska-Kuras.

Będzie on wykonywany w piątki. Start zaplanowano na 12:45 a lądowanie w Stambule na 16:25. Ze Stambułu Embraer LOT-u wystartuje o godz. 17:30 i wyląduje o 19:00 w Warszawie. 

- Po analizie przedstawionego rozkładu oraz weryfikacji jego zgodności z obowiązującą umową pomiędzy Polską a Turcją i porozumieniami międzynarodowymi, prezes ULC w dniu 14 maja 2014 r. zatwierdził rozkład przewoźnika lotniczego Turkish Airlines na podstawie art. 201a ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (Dz. U. z 2013 r. poz. 1393). Zgodnie z zatwierdzonym rozkładem w bieżącym sezonie rozkładowym Lato 2014 przewoźnik lotniczy Turkish Airlines jest uprawniony do wykonywania przewozów lotniczych na trasie Istambuł - Warszawa vv. z częstotliwością pięciu lotów w tygodniu tj. w dzień 1, 3, 4, 5 i 7 - mówi Marta Chylińska, rzecznik prasowy ULC. - Przewoźnik Turkish Airlines współpracuje przy realizacji przewozów między Polską a Turcją z polskim przewoźnikiem PLL LOT S.A. w ramach umowy code-share - dodaje.

Paweł Cybulak
Fot. Piotr Bożykgość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie