×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus zaprezentował kabinę A350XWBAirbus zaprezentował w zakładach Airbusa w Hamburgu prototypową wersję kabiny samolotu A350 XWB zainstalowaną na pokładzie egzemplarza testowego MSN 2. Samolot, który odbył swój pierwszy w lutym tego roku, to pierwsza z dwóch maszyn testowych wyposażonych w kabinę pasażerską, a także część stale powiększającej się floty testowej A350.W połowie marca tego roku samolot spędził dwa tygodnie w Hamburgu, gdzie prowadzono intensywne testy kabiny na ziemi i w powietrzu. Kabiny wszystkich samolotów Airbus są dziełem zespołów badawczych i inżynieryjnych z Hamburga. Nowe wnętrze kabiny doskonale pokazuje, że kadłub samolotu zaoferuje wkrótce pasażerom jeszcze więcej przestrzeni osobistej, elastyczności oraz komfortu w klasie biznes i klasie ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem szerokich, 18-calowych (45,72 cm) foteli w klasie ekonomicznej w układzie dziewięciu miejsc w jednym rzędzie.

A350 MSN 2 odbędzie serię lotów dalekodystansowych z kabiną, w której znajdą się prawdziwi pasażerowie. Intensywny program testowy obejmie również testy kabiny prowadzone w niskich i wysokich temperaturach, a także zatwierdzenie nowoczesnego systemu rozrywki pokładowej czwartej generacji (IFE). Do MSN 2 dołączy wkrótce drugi wyposażony w kabinę egzemplarz A350 (MSN 5), którego zadaniem będzie wykonanie lotów testowych na najważniejszych trasach, jakie będzie w przyszłości obsługiwał.

Wraz z prezentacją pierwszej kabiny testowej A350 XWB firma Airbus otworzyła również specjalne Centrum wyposażenia kabin i komfortu dla klientów A350 (A350 XWB Customer Definition Center - CDC), w którym linie lotnicze i operatorzy będą mogli skorzystać z efektywnego procesu projektowania i wyposażania kabiny pasażerskiej, co pozwoli na skrócenie czasu realizacji zamówienia.Centrum CDC, w którego skład wchodzą dostosowane do indywidualnych potrzeb  strefy, pozwala klientom zobaczyć, poczuć i wypróbować katalogowe rozwiązania w środowisku zbliżonym do salonu wystawowego, a także w ścisłej współpracy z ponoszącymi wspólne ryzyko partnerami. W Centrum znajduje się również innowacyjny elektroniczny Konfigurator A350 XWB – wirtualne środowisko i narzędzie do modelowania służące do szybkiego tworzenia specyfikacji i wizualizacji kabin. Krótko mówiąc – CDC to miejsce, w którym linie lotnicze mogą w efektywny i kompleksowy sposób stworzyć swoją własną wersję kabiny A350 XWB.Najważniejsze poprawiające wygodę elementy kabiny A350 XWB, które pasażerowie mogą obejrzeć w centrum CDC, to pełne oświetlenie LED z 16,7 mln dostępnych kolorów, które pozwala uzyskać dowolny schemat oświetlenia i dowolny nastrój, a także wiele opcji związanych z kuchnią pokładową. Mogą oni również zapoznać się z szeroką gamą konsol i opcji obrazu wysokiej rozdzielczości systemu IFE czwartej generacji, którego złącza i moduły elektroniczne zostały w taki sposób zintegrowane w podłodze o płaskiej architekturze, co pozwoliło na wygospodarowanie jeszcze większej ilości przestrzeni dla pasażera, tym razem pod fotelem.Goście oglądający naturalnej wielkości makiety A350 znajdujące się w centrum CDC będą na pewno pod wrażeniem niemal pionowych ścian samolotu, które pozwalają na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w kabinie, a także dużych górnych schowków bagażowych przystosowanych do stale rosnącej ilości bagażu podręcznego.A350 jest najnowszą konstrukcją Airbusa, która ma zastąpić wycofywany model A340 oraz w przyszłości również A330. Rodzina samolotów A350 XWB składa się z trzech wersji pasażerskich: A350-800 pomieści 270 pasażerów, a modele A350-900 i A350-1000 zabiorą odpowiednio 314 i 350 pasażerów. Łącznie zamówiono 814 maszyn A350, w tym 579 w wersji -900.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie