×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław czwartą bazą linii Enter AirEnter Air ogłosił uruchomienie w sezonie letnim 2014 bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu. Od 25 kwietnia przewoźnik zbazuje na wrocławskim lotnisku jednego Boeinga 737-400 lub 737-800 oraz uruchomi dodatkowe połączenia czarterowe.

Planujemy uruchomienie bazy operacyjnej we Wrocławiu, obsługiwanej przez jeden samolot B737-400/800. Obecnie jesteśmy w fazie negocjacji umów, od których będzie zależał dalszy rozwój bazy. Dolny Śląsk to bardzo dynamicznie rozwijający się region i od dawna planowaliśmy wejście do tego portu. Mamy nadzieję, że znajdziemy tam dogodne warunki do rozwoju naszej czarterowej siatki połączeń, a może także początków siatki regularnej - powiedział nam Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.- Próbujemy zbudować bazę, która pozwoli na oferowanie niskich cen dla pasażerów. Nie jest to proste zadanie, gdyż port WRO ma jedną z najwyższych cen paliwa w Europie. Jest w czołówce wysokich cen razem z Rzeszowem, oraz kilkoma portami w Norwegii, Finlandii i Północnej Szkocji. Czyli krainami, gdzie dowóz paliwa jest bardzo kosztowny i trudny technicznie. Paliwo ma bardzo duży wpływ na cenę biletu, gdyż koszty paliwa stanowią ponad 60 proc. kosztów biletu. Jednak poza tą petro-anomalią, port jest bardzo przyjazny dla pasażerów i mamy nadzieję, że nasza nowa baza operacyjna szybko rozwinie skrzydła w stolicy Dolnego Śląska. Planujemy przewieźć w tym roku ponad 100.000 turystów z lotniska we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że te plany uda się zrealizować przy współpracy portu - dodał Polaniecki.

Wrocław będzie czwartą bazą operacyjną Enter Air. Obecnie przewoźnik posiada trzy bazy: w Warszawie, Katowicach oraz Poznaniu.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie