×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Letnie czartery LOT-u na B737-800Dwa Boeingi 737-800 prawdopodobnie obsłużą czartery Polskich Linii Lotniczych LOT  - dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com. Samoloty mają zacząć latać z Warszawy już w maju, a umowa dotycząca najmu samolotu na zasadach wet-lease (ACMI - razem z załogą kokpitową) ma zostać podpisana niebawem. Samoloty prawdopodobnie zostaną wynajęte od linii CanJet. LOT przeszkolił także personel pokładowy na nowy typ maszyn. 

Jak dowiedział się Pasazer.com, negocjacje jeszcze trwają, ale samoloty będą wykorzystywane tylko na lotach czarterowych.

Dziś (8.4) LOT na konferencji prasowej ma przedstawić nowe informacje dotyczące lotów czarterowych. Nie wiadomo, czy poruszy temat nowych samolotów. CanJet to kanadyjski przewoźnik czarterowyz siedzibą w Enfield, w prowincji Nowa Szkocja. Jej główny hub znajduje się także na lotnisku w Halifax. Linia powstała w 2002 r., a jej jedynym i całkowitym właścicielem jest kanadyjska grupa kapitałowa IMP Group International.

Obecnie flota CanJet składa się z 13 Boeingów 737-800NG. Pięć samolotów jest wynajętych przez przewoźnika od firmy leasingowej CIT, natomiast kolejnych osiem, to Boeingi podnajmowane od linii Transavia, TUIfly oraz JetAirfly.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie