×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ostatni dzień strajku pilotów LufthansyPodejmując wczesne środki ostrożności i zapewniając pasażerom możliwie najwięcej informacji, Lufthansa złagodziła skutki strajku prowadzonego przez związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit. Liczba rejsów została w tym okresie zredukowana o ok. 90 proc. Dzięki sprawnemu planowaniu pozostałe połączenia odbyły się zgodnie z planem.

Połączenia do i z Rzeszowa, Wrocławia i Poznania odbywają i będą odbywać się normalnie, ponieważ są obsługiwane przez linię Lufthansa CityLine, której piloci nie są objęci strajkiem.

Najnowsze dane liczbowe dot. liczby odwołanych połączeń Lufthansy do i z Polski w dniach 2-4.04.2014:
  • 2 kwietnia - 33 lotów
  • 3 kwietnia - 34 loty
  • 4 kwietnia - 38 lotów
Dane dotyczą rejsów do i z Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska.

Pełna lista odwołanych połączeń Lufthansy jest uaktualniana na bieżąco na stronie lufthansa.com. Informacje dla pasażerów Germanwings są dostępne na stronie przewoźnika.- Na kolejnej konferencji prasowej, która odbędzie się w piątek (4.04) o 13:00 w budynku Lufthansa Aviation Center (LAC) we Frankfurcie, grupa Lufthansy przedstawi sprawozdanie na temat operacji lotniczych w ciągu trzech dni strajku i ogłosi swoje przygotowania do powrotu do normalnego ruchu lotniczego. Konferencja prasowa będzie transmitowana na żywo w Internecie w języku niemieckim i angielskim - możemy przeczytać w komunikacie prasowym niemieckiego przewoźnika.

Trzydniowy strajk najprawdopodobniej dotknie ponad 425 tys. pasażerów. Piloci linii SWISS International, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa CityLine oraz Air Dolomiti należących do grupy Lufthansy nie biorą udziału w strajku.

Jest to trzeci strajk we Frankfurcie w ciągu ostatnich sześciu tygodni.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie